Rio Ferdinand oskarża: FIFA jest zbyt łagodna w walce z rasizmem

Obrońca reprezentacji Anglii Rio Ferdninand jest niepocieszony łagodnym potraktowaniem chorwackiej federacji piłkarskiej, za rasistowskie zachowanie kibiców podczas niedawnego meczu eliminacyjnego do MŚ. Chorwacja została ukarana grzywną w wysokści 30.000 franków szwajcarskich. Groziła jej utrata punktów.

Ronaldinho: Dziwię się, że kibice innych drużyn nie gwiżdżą

- Władze światowego futbolu powinny spojrzeć na siebie. Wielokrotnie powtarzają, że trzeba zrobić to czy tamto, ale gdy trzeba działać, nie zamieniają słów w czyny - powiedział piłkarz w wywiadzie dla BBC Radio Five.

- Chorwacja została ukarana kilkoma tysiącami funtów. I co z tego? Kibice będą dalej robić to co robią. W takich sytuacjach karą powinno być odebranie punktów. Wtedy kibice zastanowią się, czy warto się tak zachowywać, jeśli drużyna może stracić punkty.

To nie pierwsza kara dla chorwackiego związku. Niedawno został ukarany kara finansową za zachowanie kibiców podczas ćwierćfinałowego meczu na Euro 2008 Chorwacja - Turcja. Tym razem kara spotkała ją za zachowanie kibiców wobec Emile'a Heskey'a podczas meczu w Zagrzebiu.

- Sepp Blatter uwielbia mówić o rzeczach, które poprawiają wizerunek FIFA. Było by wspaniale, gdyby tyle uwagi poświęcał sprawom dopingu - zakończyl Ferdinand.

Feyenoord prosi kibiców: Nie jedźcie do Francji ?

Więcej o: