Puchar UEFA: Milan pewny, Sampdoria zrozpaczona, Udinese boi się mrozu

Największe przeszkody to Portsmouth i Wolfsburg, ale trener Milanu Carlo Ancelotti liczy na pierwsze miejsce. Inne włoskie drużyny w Pucharze UEFA wylosowały znacznie gorzej.

Ronaldinho: Dziwię się, że kibice innych drużyn mnie nie obrażają ?

Drużyna, na którą trzeba zwrócić uwagę, to Portsmouth, ale Carlo Ancelotti nie kryje się z oczekiwaniami i jasno określa cel. - Mamy szanse wygrać grupę - uważa Carlo Ancelotti. Bardzo ważny będzie pierwszy mecz w Holandii. Liczymy na wygraną, wiedząc, że dwa ostatnie mecze z Portsmouth i Wolfsburg będą decydujące - dodaje trener.

Szkoleniowiec Sampdorii Walter Mazzarri po wczorajszym losowaniu widzi ciemny horyzont. - Gorzej już być nie mogło. Po pierwsze dlatego, że musimy grać już w pierwszej kolejce, a także dlatego, że nie będziemy mogli zmierzyć się z Partizanem i Standardem u siebie, a tak bym wolał. Potrzeba najlepszej Sampdorii i jeszcze dużo więcej - kończy.

Na rywali nie ogląda się Udinese. Trener klubu Pasquale Marino wie, że najważniejsza jest forma jego drużyny. - Żeby mieć nadzieje na przejście grupy potrzeba prawdziwego Udinese, tego, który doszedł do czołówki ligi włoskiej - powiedział. Wierzę, że grupa będzie rzeczywiście zrównoważona, jesteśmy w dobrej kondycji, żeby ją wygrać. Trener podkreślił, że mecz wyjazdowy w Moskwie wypada na 3 listopada, kiedy to klimat będzie sprzyjał Rosjanom. - Klimat będzie rzeczywiście surowy, ale musimy się na to przygotować. W każdym wypadku będzie to gorące 90 minut. Tottenham? To nie jest dla nich szczęśliwy czas, ale mówimy o dobrej drużynie - powiedział.

Sosin: Klucz do sukcesów cypryjskich klubów? 16 obcokrajowców! ?

Grupy Pucharu UEFA, w których grają włoskie drużyny:

Gr. C: Sampdoria, VfB Stuttgart, Standard Liege, Sevilla, Partizan

Gr. D: NEC Nijmegen, Tottenham, Spartak Moskwa, Udinese, Dinamo Zagreb

Gr. E: Portsmouth FC, Milan, VfL Wolfsburg, Heerenveen, Braga

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved.

Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it

Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Najciekawiej o włoskim futbolu? W serwisie La Gazzetta dello Sport >

Więcej o: