Autorem listu od FIFA i UEFA jest Michał Listkiewicz i PZPN?

PRZEGLĄD PRASY. Michał Listkiewicz wymógł na UEFA i FIFA, by jak najmocniej zareagowały na wejście kuratora do PZPN. Działacze związku podyktowali Blatterowi i Platiniemu treść listu, w którym szefowie federacji grożą wyrzuceniem Polski z eliminacji mundialu 2010, jeśli kurator nie opuści związku - pisze "Dziennik".

FIFA: Albo kurator wychodzi, albo Polska nie gra z Czechami i Słowacją ?

Prezesa Listkiewicza bardzo zaskoczyła decyzja Drzewieckiego o wejściu do związku kuratora. Dlatego prezes PZPN poprosił o pomoc europejską i światową centralę - napisał "Dziennik". Poprosił Seppa Blattera o jak najostrzejszą reakcję. Poprosił też, by UEFA i FIFA, by ogłosiły komunikat jak najszybciej. - Macie tylko kilkanaście godzin, jeśli chcemy się uratować już w środę, musimy rozpocząć procedurę przygotowania do zjazdu - taki komunikat miał trafić do UEFA.

Ostry list UEFA i FIFA, w którym obie federacje grożą wykluczeniem Polski z mundialu nie powstał na spotkaniu Blattera i Platiniego, a w biurach PZPN - kontynuuje "Dziennik". To działacze związku podyktowali szefom federacji co ma się w nim znaleźć.

UEFA i FIFA odpowiedziały natychmiast. Przesłały list w którym grożą, że jeśli kurator nie wycofa się ze związku do poniedziałku, Polska reprezentacja zostanie wycofana z eliminacji mundialu, polskie klubów z europejskich pucharów. Polsce grozi nawet odebranie Polsce organizacji Euro 2012.

Świat o zawieszeniu władz PZPN: Możecie stracić Euro 2012 ?