LM: Zwycięstwo Sosina, ale bez polskiego gola. Messi ratuje Barcelonę w Doniecku

Łukasz Sosin zagrał ponad godzinę w meczu z Panathinaikosem. Nie zdobył bramki, ale jego Anorthosis wygrał 3:1. W Doniecku FC Barcelona przegrywała do 87. minuty z Szachtarem, by ostatecznie wygrać 2:1! Bohaterem został Messi

Boruc znów ratuje Celtic - zobacz na Z Czuba.tv ?

Wyniki wtorkowych meczów ?

- Lepszej okazji do strzelenia gola mogę nie mieć - mówi przed spotkaniem z Panathinaikosem Łukasz Sosin. Gdyby mu się udało, byłby pierwszym Polakiem, który zdobył bramkę w LM od ponad 1300 dni. Nie udało się, ale dawno nie było tak blisko. Na początku meczu Sosin przepychał się na polu karnym z Jose Sarriegim. Do piłki doszedł Grek, ale trafił nią do własnej bramki. Koledzy gratulowali Polakowi, mimo że nie dotknął w tej akcji futbolówki.

Zobacz jak Sosin nie strzelił gola Panathinaikosowi - Z czuba.tv ?

Ale miał dużo więcej pracy niż dwa tygodnie temu, gdy w spotkaniu z Werderem sam walczył z niemieckimi obrońcami. Anorthosis był zdecydowanie bardziej zainteresowany atakiem. 32-letni piłkarz dostawał więcej podań, często współpracował ze skrzydłowymi, zastawiał się i utrzymywał piłkę. Zmęczony zszedł po godzinie gry. Kilkanaście minut później bramkę zdobył jego zmiennik. Po dwóch meczach Cypryjczycy zajmują drugie miejsce w grupie i mają tyle samo punktów co Inter. Za trzy tygodnie obie drużyny spotkają się na San Siro.

Na sensację długo zanosiło się w Doniecku, gdzie Szachtar do 87. minuty wygrywał z Barceloną 1:0. Wtedy do bramki trafił Leo Messi. W czwartej minucie Argentyńczyk trafił drugi raz, kilkadziesiąt sekund wcześniej na boisku pojawił się Mariusz Lewandowski.