Cztery razy podium na festiwalu

Jedno drugie i trzy trzecie miejsca to dorobek świętokrzyskiej młodzieży z międzynarodowego festiwalu zapaśniczego w Bydgoszczy.

Na zawody, w których wystąpiło ponad pięciuset zawodników z kilkunastu państw, składały się XXIII Memoriał Franciszka Harczenko młodzików oraz II Puchar Polski kadetów. W tej pierwszej grupie dopiero w finale wagi do 52 kg przegrała Agnieszka Król ze Znicza Podzamcze Chęcińskie. W zmaganiach kadetów cała ósemka ze Świętokrzyskiego zajmowała miejsca w czołowych dziesiątkach, a na podium stawały trzy zawodniczki. Trzecia w wadze do 43 kg była Paulina Brandys z kieleckiego Guliwera, w 46 kg Ilona Sobczyńska ze Znicza oraz w kat. do 70 kg Katarzyna Woźniak z Madeja Ociesęki. Walkę o tę lokatę przegrał tylko Krzysztof Łazarski ze Znicza (piąty w kat. do 50 kg).

Siódmą lokatę w grupie do 60 kg wywalczyła Małgorzata Król ze Znicza, ósma była Patrycja Iwan z Guliwera (49 kg), a dziewiąte miejsca zdobyły Karolina Brandys z Guliwera (52 kg) i Justyna Staniak ze Znicza (56 kg).

- To był bardzo udany start. W takim sosie te dzieciaki naprawdę krzepną. Walki były dobre, zabrakło może tylko wygranej. Agnieszka Król prowadziła wysoko, ale chwila nieuwagi kosztowała ją porażkę - opowiadał Czesław Zaborski, opiekun kadry województwa.