Brązowe medale reprezentantów Olimpijczyka

ZAPASY. Trzy medale zdobyli zapaśnicy radomskiego Olimpijczyka w najbardziej prestiżowych zawodach w kraju. Dwa z nich wywalczone zostały w klasyfikacji indywidualnej, a jeden w drużynowej

W Mistrzostwach Polski seniorów w stylu klasycznym rozegranych na matach we Wrocławiu wzięło udział 109 zawodników zrzeszonych w 22 klubach. Z radomian najlepiej zaprezentowali się ci, na których przed mistrzostwami mało kto stawiał - Paweł Matuszyński i Kamil Sokołowski. Matuszyński wywalczył brązowy krążek w kategorii wagowej 60 kg, a Sokołowski stanął na najniższym stopniu podium w kategorii o pięć kg lżejszej. Nieco poniżej oczekiwań wypadli faworyci Damian Zuba w kategorii 66 kg zajął piąte miejsce, podobnie jak i Łukasz Fafiński (74 kg). Przypomnijmy, że Fafiński przed rokiem zdobył wicemistrzostwo kraju, którego nie udało mu się obronić w stolicy Dolnego Śląska. Ponadto punktowane siódme miejsce zajął Rajmund Łoboda startujący w najcięższej kategorii 120 kg. W sumie Olimpijczyk zdobył 161 pkt., co w klasyfikacji drużynowej pozwoliło na zajęcie trzeciej lokaty. Wygrał - zgodnie z oczekiwaniami - Śląsk Wrocław 200 pkt., a druga była Piotrcovia Piotrków Trybunalski - 187 pkt. - Z wyników jesteśmy zadowoleni, chociaż liczyliśmy na lepsze miejsca Damiana i Łukasza. Jednak w ich kategoriach wagowych jest ośmiu zawodników prezentujących podobny poziom. Zwykle w takich przypadkach decyduje dyspozycja dnia i szczęście. Tym razem ono nam nie dopisało. Wiele zastrzeżeń mieliśmy do pracy arbitrów, którzy w kilku przypadkach nas skrzywdzili, ale cieszymy się, że jesteśmy coraz bardziej liczącą się drużyną w Polsce i nikt nas już nie lekceważy - poinformował "Gazetę" trener Olimpijczyka Daniel Zuba.