Odmienne nastroje drugoligowców

SIATKÓWKA. Inauguracja rozgrywek drugiej ligi okazała się szczęśliwa dla męskich zespołów z regionu radomskiego. Czarni Radom i Armat Kozienice zgodnie wygrały swoje mecze, natomiast siatkarki Politechniki Radomskiej nie ugrały w Łodzi nawet seta

- W trakcie spotkania dziewczyny grały stremowane, bez konsekwencji w ataku i w obronie. Duża ilość prostych pomyłek wybitnie przyczyniła się do porażki mojego zespołu - powiedział po meczu szkoleniowiec AZS Aleksander Klimczyk. Co prawda jego zawodniczki podjęły walkę, ale w kluczowych momentach kolejnych setów oddawały pole łodziankom. Te skrzętnie wykorzystywały niemoc radomianek, zapisując na swoje konto wygraną bez straty seta.

Tymczasem powody do radości mają kibice Czarnych Radom. Podopieczni Jacka Skroka okazali się bezlitośni dla akademików spod Wawelu, odprawiając rywala w nieco ponad godzinę. - Szczerze mówiąc, myślałem, że czeka nas trudniejsze zadanie. Okazało się, że przewyższamy przeciwnika o klasę. Cieszy zadowalająca postawa na boisku i wynik, który jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami - oznajmił szkoleniowiec RCS Czarni.

Również optymistycznie sezon rozpoczęli siatkarze z Kozienic, którzy w czterech setach wypunktowali rezerwy AZS Olsztyn.

Wyniki:

GRUPA III: ŁKS Łódź - AZS Politechnika Radomska 3:0 (25:23, 25:23, 25:17)

AZS: Nadziałek, Klat, Kucharska, Gnyś, Majkusiak, Dobosz, Tracz (libero) oraz Piaseczna, Walczak, Januszewska

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Tomasovia Tomaszów Lubelski - Legionovia Legionowo 0:3, Start Łódź - AZS AWF Warszawa 1:3, AZS BTPS Białystok - NIKE Ostrołęka 0:3, Sparta Warszawa - Jedynka Aleksandrów Łódzki - mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety"

Grupa III: KKS Armat Kozienice - AZS UWM II Olsztyn 3:1 (25:20, 18:25, 25:21, 25:19).

Armat: Milewski, Grzelczak, Czekaj, Pietralski, Jeziorowski, Otwinowski, Kowal (libero) oraz Budziński, Budzyński, Rodakowski.

Pozostałe mecze 1. kolejki: Czarni Pruszcz Gdański - Pekopl Ostrołęka 1:3, MOS WOLA Warszawa - Ślepsk Augustów 3:1. Pojedynki: Legia Warszawa - Ósemka Siedlce i Stoczniowiec Gdańsk - Wilga Garwolin zostały przełożone.

Grupa IV: RCS Czarni Radom - AZS Politechnika Krakowska 3:0 (25:19, 25:21, 25:14).

RCS Czarni: Doliński, Fryszkowski, Bucki, Staniec, Szumielewicz, Słomka, Biliński (libero) oraz Amanowicz.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: AKS Resovia Rzeszów - Fart Kielce 1:3, Volley Rybnik - Karpaty Krosno 0:3, Hejnał Kęty - Rafako Racibórz 1:3. Pauza: Błękitni Ropczyce.