Jeleń strzela dla Auxerre: Akcja "a la Jelenien"

"Wielkie uderzenie Auxerre" - pisze dziennik "L'Equipe" po zwycięstwie drużyny Ireneusza Jelenia 3:0 z Le Havre. Polak zdobył gola i miał znaczący udział w tej wygranej.

Celtic wygrywa w ostatniej chwili, Boruc puścił dwie ?

Jeleń strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie. Tuż po przerwie, po znakomitym podaniu Thomasa Kahlenberga znalazł się przed bramkarzem gości Christophe'em Revault, minął go, poczekał, aż położy się na ziemi, popatrzył jeszcze, gdzie znajduje się obrońca próbujący zablokować strzał do pustej bramki i uderzył pod poprzeczkę. Była to typowa akcja Jelenia, którą kibice w Auxerre określają mianem "a la Jelenien". Polak wykorzystał w niej swoją dynamikę, zachował cały czas kontrolę nad piłką, właściwie zabawił się z rywalami.

Jeleń zrównał się w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Auxerre z Julienem Quercią. W "L'Equipe" otrzymał notę 6. "Zasłużył na to, żeby strzelić gola, i walczył aż do końca" - uzasadnił swoją ocenę francuski dziennik. Polski napastnik, który nie ma raczej co liczyć na powołanie do reprezentacji Polski, zszedł z boiska w 77. minucie. Dopiero przed końcem spotkania, na ostatnie trzy minuty, przy stanie 3:0 dla Auxerre wprowadzony został na boisko Dariusz Dudka. Przy takiej formie, jaką prezentuje Moussa Narry (ocena 7 za to spotkanie), drugi Polak w klubie z Burgundii nie może liczyć na powrót do pierwszego składu.

Było to trzecie zwycięstwo Auxerre, które zajmuje miejsce w środku tabeli. Na górze coraz bardziej samotny jest Lyon. Obrońcy tytułu mają już sześć punktów przewagi nad Olympique Marsylia, który stracił punkty z Le Mans. To najlepszy start OL w historii klubu, lepszego nie mieli w żadnym z siedmiu ostatnich sezonów, w których zdobywali mistrzostwo Francji.

Fatalnie spisuje się FC Nantes. W siedmiu meczach "Kanarki" poniosły pięć porażek. W sobotę przegrały 0:3 z Caen. Nocą na ścianach ośrodka treningowego Joneliere pojawiły się hasła z żądaniem dymisji prezesa i właściciela klubu Waldemara Kity oraz dyrektora Pascala Praud. Sprawą zajęła się miejscowa prokuratura.

Smolarek zagrał 18 minut w meczu z Manchesterem Utd ?