Szczypiorniści wezmą rewanż?

Nie lada emocje czekają w najbliższą sobotę na kibiców ,,szczypiorniaka'' w Radomiu. Podopieczni Romana Trzmiela podejmować będą we własnej hali pretendenta do wygrania ligi - drużynę ASSPR Zawadzkie

Pojedynek z kolejnym w tej rundzie zespołem ze Śląska będzie okazją do rewanżu za dwie porażki z poprzedniego sezonu. - Czeka nas ciężkie spotkanie z niewygodnym rywalem. Mam nadzieje, że tym razem znajdziemy receptę na zwycięstwo - podkreśla trener akademików Roman Trzmiel. Do zdrowia powoli wracają dwaj kontuzjowani zawodnicy - Michał Kalita i Konrad Sieczka. Zderzenie z rywalem w meczu w Zabrzu Konrad okupił bolesnym krwiakiem w okolicach kolana.

W sobotnim spotkaniu pojawi się z całą pewnością w wyjściowym składzie, podobnie jak Michał Kalita, który lekko podkręcił staw skokowy. Ponadto na bóle stawu barkowego narzeka Grzegorz Mroczek. - Na ostatnich zajęciach Grzegorz trenował z mniejszym obciążeniem. Jeżeli do soboty będzie w pełni gotowy do gry, wyjdzie w pierwszej siódemce - dodał Trzmiel.

W bramce naszego zespołu sytuacja jest jasna. Zarówno Karol Drabik, jak i Paweł Kuczyński zagrają po 30 min. Goście udanie rozpoczęli sezon, pokonując Wisłę Sandomierz 30:27. Po pierwszej kolejce zajmują trzecią lokatę. Radomianie z dorobkiem jednego punktu plasują się w środku tabeli.

Początek rywalizacji o godzinie 18 w hali przy ulicy Chrobrego.

Pozostałe mecze 2. kolejki: Olimpia Piekary Śląskie - Żagiew Dzierżoniów, AZS AWF Biała Podlaska - MTS Chrzanów, ChKS Łódź - Wisła Sandomierz, Gwardia Opole - Powen Zabrze, Unia Tarnów - KKSPR Końskie