Karuzela w F1 trwa: Rosberg za Heidfelda?

Nie milkną plotki na temat składów poszczególnych zespołów w przyszłym sezonie Formuły 1. Jak donosi szwajcarski dziennik Blick, niewykluczone że teamami zamienią się Nick Heidfeld i Nico Rosberg.

Kubica na torze, który wciąż jest placem budowy ?

Wedle oficjalnych zapewnień szefów Williamsa, Nico Rosberg ma pozostać w ich ekipie na kolejny sezon. W mediach po raz kolejny pojawiają się informacje przeczące tej wersji wydarzeń.

Przy okazji Grand Prix w Singapurze, gazeta Blick donosi że możliwa jest zamiana dwóch niemieckich kierowców. Młody Rosberg przeszedłby do BMW Sauber, gdzie byłby partnerem Roberta Kubicy, a doświadczony Nick Heidfeld jeździłby w przyszłym roku w barwach Williamsa. Prawdopodobieństwu tej tezie dodaje fakt, że Rosberg, syn Fina i Niemki ma niemiecki paszport, a polityka szefów BMW zakłada że w składzie powinien znajdować się co najmniej jeden kierowca w tego kraju.

To nie pierwsze w ostatnim czasie plotki dotyczące przyszłości Rosberga. Wcześniej spekulowano o jego przenosinach do McLarena, ale ta teoria upadła po przedłużeniu przez Brytyjczyków kontraktu z Heikki Kovalainenem.

Kubica po mistrzostwo z poparciem czy baez? 

Więcej o: