Formuła 1: Kubica na torze, który wciąż jest placem budowy

Brakuje osłon, asfalt jest pełen liści. A już w piątek pierwsze próby - pisze przed GP Singapuru Formuły 1 ?La Gazzetta dello Sport"

McLaren zapłaci milion dolarów, kibice apelują ?

Od trzech miesięcy trwają prace przygotowujące ogrodzenie wokół terenu, na którym znajduje się tor oraz nad zamontowaniem odpowiednich osłon. Tor o długości 5067 metrów w dużej części przechodzi przez centrum miasta, w którym mieszka ok. 4,5 miliona ludzi. Ma 24 zakręty i dwa miejsca, w których mogą się wyprzedzać samochody jadące z prędkością 300 km na godzinę.

Wszystkie konstrukcje są tymczasowe, np. główna trybuna, która może pomieścić 26 tysięcy widzów, będzie w przyszłości używana do innych wielkich wydarzeń. W ogóle cały tor jest jeszcze placem budowy. - Przynajmniej strefa boksów została ukończona, a jeszcze w ubiegłym tygodniu także tu panował chaos - zauważa Pasquale Lattuneddu, prawa ręka Ecclestone'a (szefa F1 - Sport.pl). Na pewno przygotowane i sprawdzone jest oświetlenie, na które składa się 1602 lamp Philipsa, zamontowane przez włoską firmę Valerio. Od środy, kiedy ulice, przez które przejeżdżać będą kierowcy F1 zostały zamknięte, ruch na budowie jest szalony. Tor z pewnością zostanie na czas uporządkowany, ale jeszcze do środowego wieczoru osłony nie były zamontowane. Przede wszystkim asfalt był bardzo brudny, głównie przez liście, które spadają podczas nieustannych deszczy. Temperatury wahają się w granicach 27 stopni.

Wszystkie drużyny oczekują zmierzenia się z nowym torem, ale przede wszystkim z absolutną nowością, jaką będzie po raz pierwszy w historii Formuły 1 jazda nocą. Strategie będą ważniejsze niż kiedykolwiek. Dla Ferrari, po tym jak Sąd Arbitrażowy FIA potwierdził wygraną Massy ze Spa, jest jasne, że Kimi Raikkonen, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie musiał pomóc Brazylijczykowi. Można to odczytać ze słów Stefano Domenicaliego, który powiedział, że: - Kierowcy spotkali się z prezydentem Montezemolo, który wyjaśnił, że jak zawsze Ferrari ma prosty cel zamknięcia sezonu wygraną w obydwu klasyfikacjach. Kimi i Felipe będą do tego dążyć podczas pozostałych czterech wyścigów, mając na uwadze dobro drużyny.

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zacięty wyścig, żadnych reguł ?

Więcej o: