Gołota mocny w rankingach

Mimo 40 lat na karku najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej Andrzej Gołota wciąż utrzymuje wysokie pozycje w rankingach najważniejszych federacji bokserskich. W najnowszym zestawieniu World Boxing Association (WBA) Polak awansował o dwie lokaty i aktualnie zajmuje czwartą pozycję.

Adamek czeka, Gołota nie ma na co? ?

Czempionem WBA w królewskiej kategorii jest od niedawna promowany, tak jak i Gołota, przed Dona Kinga potężny Rosjanin Nikołaj Wałujew, co teoretycznie zwiększa szansę Gołoty na otrzymanie piątej w karierze walki o tytuł mistrza świata.

Jednak nie o tytule WBA mówi się ostatnio w kontekście rozważań o mistrzowskim starciu Gołoty, a o pasie federacji WBC, który aktualnie dzierży Nigeryjczyk Samuel Peter, również zawodnik Kinga.

W rankingu WBC Polak plasuje się obecnie na siódmej pozycji i istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli Peter za dwa tygodnie pokona powracającego na ring po blisko czterech latach przerwy Witalija Kliczkę, a Gołota w listopadzie w Chinach upora się z Ray'em Austinem, "Nigeryjski Koszmar" w kolejnej obronie tytułu skrzyżuje rękawice z niezmiennie popularnym Andrew.

Do tego pojedynku miało już z resztą dojść w zeszłym roku, jednak w ostatniej chwili Gołota "wypadł z gry"- podobno za sprawą jednego z najbardziej wpływowych dziennikarzy piszących o boksie Dana Rafaela, który był wówczas zdania, że Polak nie zasłużył na walkę o pas.

Adamek - Cunningham: promotorów dyskusja o kasie ?

Więcej o boksie na bokser.org

Więcej o: