Tevez kosztuje West Ham coraz więcej

West Ham United musi zapłacić Sheffield United ponad 30 mln funtów rekompensaty za spadek z Premier League.

Kolejny, okropny faul na Wyspach. Będzie dyskwalifikacja?  ?

Dwa lata temu w ostatniej kolejce Premier League Sheffield przegrało 1:2 z Wigan, a West Ham pokonało Manchester United 1:0. Dzięki tej wygranej londyńczycy zapewnili sobie utrzymanie, a Sheffield spadło z ligi. Zwycięskiego gola strzelił Carlos Tevez.

Kilka miesięcy później angielska federacja (FA) uznała, że Tevez i sprowadzony z nim Javier Mascherano w ogóle nie powinni grać w Anglii, bo West Ham nie było ich jedynym właścicielem. Prawa do piłkarzy zachował ich agent Kia Joorabchian. Na Wyspach jest to zabronione. West Ham zostało za to ukarane rekordową grzywną - 5,5 mln funtów.

Po tym orzeczeniu o swoje zaczęło walczyć Sheffield. Prezes klubu Kevin McCabe obliczył, że spadek z Premier League, o którym przesądził Tevez, kosztował go ok. 50 mln funtów. Nie wiadomo, ile wynosi odszkodowanie zasądzone przez specjalny sąd powołany przez FA, nieoficjalnie mówi się, że przekroczy 30 mln funtów. - Mamy orzeczenie, ale sprawa nie jest jeszcze zakończona. Na komentarze musicie poczekać - mówił wczoraj McCabe. Po wyroku akcje Sheffield zdrożały o 13,5 proc.

West Ham zaś zostało bez pieniędzy i piłkarzy. Mascherano gra dziś w Liverpoolu, a Tevez w Manchesterze United.

Szczęsny zawodowym Kanonierem  ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.