Juventus bez Buffona i Trezegueta (na długo!)

Bramkarz wicelidera Serie A nie zagra w co najmniej trzech meczach, Trezegueta czeka nawet 5 miesięczna przerwa - o kadrowych problemach Juventusu Turyn donosi ?La Gazzetta dello Sport"

Trzy mecze bez "Supergigiego", 4-5 miesięcy (o ile wszystko pójdzie dobrze) bez "Trezegola". Wyniki badań lekarskich Gianluigiego Buffona i Davida Trezegueta nie pozostawiają - niestety - złudzeń.

Buffon narzekał na ból prawego uda już w trakcie meczu z Cagliari na wyjeździe (Juventus wygrał 1:0). Badania wykazały poważny przykurcz mięśni. Bramkarz przejdzie kolejne badania w środę, ale już wiadomo, że będzie wyłączony z gry w meczach z Catanią i Sampdorią, a także w pojedynku Champions League, jaki Juve rozegra w Mińsku z Bate Borysów.

Po powrocie z Białorusi "bianconeri" zagrają w Turynie z Palermo. Zapewne także w tym spotkaniu Buffon nie zagra, oszczędzając zdrowie na mecze reprezentacji.

Ale i tak dużo bardziej martwi stan Davida Trezegueta, który we wtorek miał przejść operację ścięgna w prawym kolanie. Lekarze przekonywali, że dopiero po chirurgicznym otwarciu kolana będzie można ocenić, jak ciężka jest kontuzja napastnika. Wstępna diagnoza jest jednak zła: Francuz nie wróci na boisko przez co najmniej cztery miesiące, ten termin wydłuży się w razie jakichkolwiek komplikacji.

"Buffon kontuzjowany, Juventus pozostaje w rękach Alexa Manningera (drugi bramkarz zespołu - Sport.pl) - żartują Włosi, bo w ich języku "mani" to "ręce".

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.itare copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved."

Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.itWydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.