Massimo Moratti: Z kwartetu wyłoni się mistrz

- Zaczęliśmy sezon bardzo dobrze, z pewnością Juventus rozpoczął równie imponująco. Ale sami widzicie, jak jednym meczem podskoczyły Roma i Milan. To z tego kwartetu wyłoni się triumfator Serie A - mówi prezes Interu Mediolan, Massimo Moratti, po trzeciej serii spotkań

Inter i Juventus znów walczą o mistrzostwo. Po latach bogatych w rozmaite, niebanalne zdarzenia, odwieczna rywalizacja tych klubów jeszcze mocniej się zaostrzyła. Wciąż wielu kibiców "bianconerich" uważa, że niesłusznie zabrano im dwa mistrzostwa, a już pogodzić się nie mogą, że zwycięstwo w sezonie 2005-06 zostało przyznane Interowi.

Massimo Moratti, prezes Interu, jest zadowolony z powrotu Juventusu do Serie A. - Cóż, powracamy do starej rywalizacji, ale na nowych, zupełnie innych, czystych zasadach. To jest moim zdaniem w tym najpiękniejsze.

La Gazzetta dello Sport: - Czy uważa pan Juventus za główną przeszkodę w walce o mistrzostwo?

- Z pewnością rozpoczęli sezon tak dobrze, jak my, ale sami widzieliście jak podniosły się w ostatniej kolejce Roma i Milan. Z tego kwartetu wyłoni się zwycięzca. Jest zbyt wcześnie, by powiedzieć z kim będziemy musieli się najbardziej liczyć. Musimy więc potwierdzać naszą wartość w każdej walce.

Jakie wrażenie zrobiła na panu drużyna po tych trzech kolejkach?

- Jest poprawa, zwłaszcza porównując do dwóch poprzednich meczów. A więc wszystko idzie w dobra stronę. Jestem bardzo zadowolony z entuzjazmu i zaangażowania, z jakim pracują piłkarze.

Nareszcie wrócił Adriano.

- Tak jak zespół jest na właściwej drodze. Ale też w jego przypadku, dobre występy znaczą więcej, niż u innych, bo Adriano przez ostatnie miesiące nie był sobą - nie był dobrym piłkarzem.

Widząc postawę drużyny na boisku i znając dotychczasowe rezultaty, przyznaje pan że Mourinho jest najlepszym trenerem na świecie?

- Nie robię tego typu porównań, bo miałem też innych trenerów, którzy prowadzili drużynę do zwycięstwa. Myślę, że Mourinho w bardzo krótkim czasie zapewnił Interowi, i dobre rezultaty, i dobrą grę. Z pewnością kiedy go wybierałem, byłem przekonany, że biorę najlepszego. I dlatego bardzo się cieszę, że to potwierdza.

Wierzą w Inter i Juventus

W sondażu na stronach Gazzetta.it 42 procent spośród 33 tysięcy głosujących osób uważa, że to właśnie Inter i Juventus są głównymi faworytami do zdobycia mistrzostwa. Zdaniem 58 proc. głosujących Fiorentina, Milan i Roma włączą się jeszcze do walki.

Pojedynek w liczbach:

67 - tyle miesięcy upłynęło od ostatniego liderowania obu drużyn w tabeli Serie A. Po 22. kolejce sezonu 2002/03 (22 lutego 2003 r.) obie drużyny znalazły się na szczycie z 48 punktami. 3 marca "bianconeri" zwyciężają 3:0 w Turynie w bezpośrednim pojedynku i pozostawiają rywali w tyle. Po tym meczu Juventus był na pierwszym miejscu w 101 kolejkach Serie A, Inter - 74 kolejkach.

24 września w 4. kolejce Serie A Juventus gra z Catanią, Inter z Lecce

Wejdź i zobacz zestaw par 4. kolejki Serie A ?

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.itare copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved."

Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.itWydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.