Gołota może walczyć w Polsce o mistrzostwo. Polsat wyłoży milion euro?

PRZEGLĄD PRASY. Jeśli Andrzej Gołota wygra pojedynek z Ray'em Austinem, kolejna walkę stoczy w Polsce. Być może będzie to pojedynek o mistrzowski pas - pisze dziennik ?Polska?.

Adamek o mistrzostwo będzie walczył w czwartek ?

- Walka Gołoty w Polsce odbędzie się na pewno - mówi Ziggy rozalski, menedżer Gołoty. - Nic się nie zmieniło. Wrocław i Polsat są aktualne. Termin luty, najpóźniej marzec. Czy o pas? Wszystko zależy od wyniku jego listopadowego pojedynku w Chinach. Zainteresowanie walką potwierdza szef sportu w Polsacie Marian Kmita. - Czy wyłożymy milion euro ba taki pojedynek? Czemu nie. Na pewno będziemy razem z Ziggy'm organizować tę walkę - obiecuje. Aby zorganizować walkę o mistrzowski pas w Polsce, potrzebny jest budżet w wysokości co najmniej 2 mln euro.

40-letni Gołota miałby się zmierzyć ze zwycięzcą pojedynku Witalij Kliczko - Samuel Peter, który odbędzie się 11 października w Niemczech. Na razie jednak musi się skupić na przygotowaniach do listopadowej walki z prawie dwumetrowym Ray'em Austinem. Do starcia dojdzie 7 listopada w chińskim Chengdu.

Jak Don King załatwił Chińczykom walkę Gołoty ?