Rushh Kielce wskrzesza ligę bokserską

- Chcieliśmy stworzyć coś na kształt nieistniejącej już ligi seniorów - mówi Grzegorz Nowaczek, wiceprezes Rushha. Kielczanie są pomysłodawcami nowej Międzywojewódzkiej Ligi Pięściarskiej.

Przygotowania do startu trwały ponad rok. Prawie też tyle upłynęło od ostatnich drużynowych walk w lidze seniorów. W 2007 roku została na krótko reaktywowana (zgłosiło się tylko pięć drużyn) po zawieszeniu dwa lata wcześniej z powodu braku chętnych. Znaleźli się teraz i kielecka inicjatywa mogła ruszyć. Do premierowego sezonu oprócz Rushha zgłosiło się pięć klubów z trzech województw: lubelskiego - Trade-Olimp Lublin, Avia Świdnik i Górnik Łęczna, mazowieckiego - Hubal Chlewiska oraz podkarpackiego - Wisłok Rzeszów. Liga rozgrywana będzie w systemie jesień - wiosna, a mogą w niej startować zawodnicy do 25. roku życia. - Młodzi pięściarze będą teraz mieli okazję do zdobywania doświadczenia oraz sprawdzenia się z konkurencją - mówi Nowaczek, który został głównym zarządzającym MLB.

Kielczanie na inaugurację pojechali do Rzeszowa. Walkom przyglądało się prawie 300 kibiców. Bokserom Rushha udało się wygrać dwie walki (Krystian Sielewa w wadze do 64 kg i Marcin Siwy - 91 kg) oraz trzy zremisować. Najlepszym zawodnikiem meczu został pogromca Karola Pawlika Łukasz Różański. Porażka nie zmartwiła Nowaczka: - Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Walki były wyrównane, a chłopcy pokazali solidny boks. Dlatego mam nadzieję, że w kolejnym meczu zdobędziemy już pierwsze punkty.

Okazja do tego w niedzielę 5 października. Wtedy Rushh zmierzy się w Kielcach z Olimpem Lublin.

Wisłok Dębica - Rushh Kielce 13:7

Wyniki walk :

Kat. do 54 kg: Kamil Micał - Adrian Pedrycz 3:0;

57 kg: Kamil Młodziński - Mateusz Najberg - bokser gospodarzy wygrał przez poddanie w drugiej rundzie;

60 kg: Leszek Tokarz - Mariusz Chrzanowski - remis;

64 kg: Łukasz Rusin - Krystian Sielawa 0:3;

66 kg: Seweryn Guzior - Cezary Litwin - walkower dla gospodarzy (uraz rywala na rozgrzewce);

69 kg: Kamil Rzepka - Tomasz Kot - remis;

75 kg: Nazar Hohoj - Patryk Barwinek - remis;

91 kg: Krzysztof Włodarczyk - Marcin Siwy 0:3;

+91 kg: Łukasz Różański - Karol Pawlik 3:0 oraz Michał Jabłoński - Mirosław Suszek 3:0.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

Hubal Chlewiska - Avia Świdnik 10:10,

Górnik Łęczna - Trade-Olimp Lublin 14:6.