KSS Kielce, KSSPR Końskie i Wisła Sandomierz zaczynają sezon

W sobotę rusza pierwsza liga piłki ręcznej. W pierwszej kolejce KSS Kielce o godz. 19.30 zagra przed własną publicznością z AZS-em UMCS-em Lublin, KSSPR Końskie podejmie AZS AWF Biała Podlaska (18), a Wisła Sandomierz zmierzy się na wyjeździe z ASPR-em Zawadzkie.

KSS Kielce

Zdecydowanie najmłodszy z naszych trzech pierwszoligowców. Średnia wieku w kieleckim klubie wynosi zaledwie 18,5 roku. To najmłodszy obok SMS-u Gliwice zespół w lidze. Najstarsza zawodniczka Aleksandra Pokrzywka ma 23 lata. Drużyna oparta jest na juniorkach, które już od kilku lat zajmują czołowe miejsca w Polsce. W letniej przerwie odeszły dwie podstawowe zawodniczki: Julita Bugajska i holenderka Kristina Vendeloo oraz młoda Zuzanna Pacyna. Po stronie wzmocnień widnieje liczba zero. - Jeśli wejdziemy do pierwszej czwórki, gwarantującej walkę w play-off, to będziemy zadowoleni. Będzie to jednak trudne - powiedział Marian Siewruk, trener KSS-u. Na początku sezonu nie skorzysta z usług bramkarki Pauli Pasternak, która na czwartkowym treningu skręciła kolano.

KSSPR Końskie

Ostry zaciąg z Vive Kielce. Przyszło aż pięciu zawodników: rozgrywający Sebastian Smołuch, Konrad Fiutek, Sebastian Iskra, kołowy Karol Juszczyk i skrzydłowy Wojciech Trojanowski. Ten ostatni nie zagra jednak przez trzy miesiące, bo w sparingu zerwał mięsień Achillesa. Powrócili też wychowankowie: bramkarz Rafał Ratuszniak i rozgrywający Norbert Trojanowski. - Jesteśmy beniaminkiem i chcemy się utrzymać. Skład mamy niezły, ale musimy się zgrać, bo trenujemy dopiero od trzech tygodni - mówi Jerzy Środa, prezes Końskich.

Wisła Sandomierz

- W zeszłym roku zajęliśmy siódme miejsce, teraz chcielibyśmy być choć lokatę wyżej. Skład mamy nieco mocniejszy - powiedział Adam Węgrzynowski, trener Wisły. W Sandomierzu znów zagrają skrzydłowy Artur Gach i rozgrywający Zbigniew Głuz. Z Unii Tarnów pozyskano Dominika Michonia, a bliski finalizacji jest transfer skrzydłowego Poloniki Kielce Piotra Adamczyka. Zespół opuścili Marcin Ćwik (wyjazd za granicę), Maciej Gąsior, Paweł Banaś (obaj Unia Tarnów) i Jarosław Szczerba (Stal Mielec).