Angielska prasa: Ronaldo wrócił, ale kłopoty Manchesteru pozostały

Niemal wszystkie angielskie dzienniki krytykują Czerwone Diabły za postawę w inauguracyjnym meczu Ligi Mistrzów z Villarrealem (0:0). Na ustach jest także Cristiano Ronaldo, dla którego był to pierwszy mecz w tym sezonie.

Liga Mistrzów: Wielcy wracaja i wygrywają

"On powrócił...i Ferguson z pewnością będzie go potrzebował" - pisze "The Sun", nawiązując do pierwszego po kontuzji występu Cristiano Ronaldo. Bardziej niż na grze Czerwonych Diabłów gazeta skupia się na ciepłym przyjęciu Portugalczyka przez kibiców Manchesteru, co było niewiadomą i jego przydatności w najbliższej kolejce Premier League w meczu z Chelsea.

"Nie pomógł nawet Ronaldo i po męczarniach Manchester bezbramkowo zremisował z wicemistrzem Hiszpanii" - pisze z kolei Daily Mail". Dziennik cytuje także Alexa Fergusona, który pomimo słabej gry stara się zachować twarz. - W naszej grze były dobre momenty. Powinniśmy wykorzystać chociaż jedną sytuację z tych, które sobie stworzyliśmy, a wygralibyśmy. Teraz będziemy nad tym pracować. W niedzielę na Stamford Bridge Chelsea zobaczy prawdziwy Manchester - skończył Szkot.

"Ronaldo powrócił, ale kłopoty pozostały" - taki tytuł przeczytać można w "The Guardian". Gazeta nie zostawia na piłkarzach suchej nitki. "Minęło 119 dni od fety Czerwonych Diabłów po finale Ligi Mistrzów w Moskwie, a kac Manchesteru nadal trwa. Podopieczni Sir Alexa Fergusona odnieśli na razie tylko dwa zwycięstwa w sześciu meczach. Pojawienie się na boisku Cristiano Ronaldo poprawiło humory kibiców, ale i tak nie wniosło poprawy do gry ich drużyny. Passa 12 kolejnych zwycięstw na własnym stadionie Manchesteru w Lidze Mistrzów została więc przerwana" - czytamy.

Ronaldo w Twojej drużynie? - zagraj i Wygraj Ligę Mistrzów?