Młodzi siatkarze po laury do Finlandii

Kadeci Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? zagrają w prestiżowym turnieju w swojej kategorii wiekowej

Podopiecznych trenera Andrzeja Sitkowskiego czeka nie lada wyzwanie. W dniach 19-21 września zawodnicy z grodu nad Mleczną zagrają bowiem w międzynarodowym turnieju w fińskiej miejscowości Akaa. Radomianie będą jedyną klubową drużyną z Polski zaproszoną na te interesujące zawody. Obok siatkarzy RCS o laury powalczą narodowe reprezentacje kadetów Finlandii, Estonii, Szwecji oraz drużyna Sportowej Szkoły ze stolicy Łotwy - Rygi.

Okazuje się, że udział adeptów siatkówki z Radomia w tym prestiżowym turnieju mógł nie dojść do skutku. Wszystko przez brak potrzebnych na ten cel funduszy. Okazało się, że z pomocą klubowi przyszły władze miasta, które w dużej mierze pokryją koszty wyjazdu.

Drużynę kadetów RCS Radom niemal w całości stanowią gracze, którzy od września rozpoczęli naukę w klasie sportowej o profilu siatkarskim, utworzonej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta. Obok uczniów tej szkoły do Skandynawii pojedzie także reprezentant Polski w tej kategorii wiekowej Kacper Gonciarz. Przypomnijmy, zawodnik od nowego roku szkolnego uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostw Sportowego w Spale, pozostając zawodnikiem radomskiego klubu.