Agnieszka wygrała, Marta chora

Agnieszka Radwańska w parze z Rosjanką Anną Czakwetadze awansowała do ćwierćfinału debla na turnieju Pan Pacific Open w Tokio. W Guangzhou miała grać Marta Domachowska, ale wycofała się z powodu choroby.

Wygrana Agnieszki Radwańskiej w Tokio

Radwańska i Czakwetadze grają w turnieju dzięki dzikiej karcie od organizatorów. W pierwszej rundzie pokonały Japonki: Kimiko Date Krumm i Rikę Fujiwarę 6:3, 3:6, 10-8. W walce o półfinał rywalkami Polki i Rosjanki będą rozstawione z trójką Australijka Casey Dellaqua i Włoszka Francesca Schiavone. Radwańska występuje też w singlu, jutro rano zagra w drugiej rundzie z Francuzką Marion Bartoli.

Marta Domachowska w tym tygodniu planowała start w chińskim Guangzhou. Po wycofaniu się Patty Schnyder Polka zajęła jej miejsce na samym dole drabinki (Szwajcarka była rozstawiona z dwójką). Wraz z rozstawieniem Domachowska przejęła też pecha. Jak donosi na swojej stronie internetowej, z powodu choroby wirusowej musiała zrezygnować ze startu w Chinach. Jest jednak szansa że wyleczy się na przyszłotygodniowy turniej w Seulu.