"Rainman" rywalem Gołoty w Chinach

Amerykanin Ray Austin będzie ostatecznie rywalem Andrzeja Gołoty podczas zaplanowanej na 7 listopada gali w chińskim Chengdu. Pierwotnie Gołota miał zmierzyć się w Chinach z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBO Shannonem Briggsem, ale ten z pojedynku z Polakiem zrezygnował, tłumacząc się zbyt krótkim okresem, jaki zostałby mu na przygotowanie właściwej formy.

Boks: Ten mistrz to ma serce? 

Austin to doświadczony pięściarz obdarzony bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Nazywany "Rainmanem" Amerykanin mierzy prawie 2 metry (Gołota 193 cm) i waży powyżej 110 kg.

W ringu Austin po raz ostatni wystąpił w marcu zeszłego roku, przegrywając przez nokaut techniczny w drugiej rundzie z najlepszym obecnie pięściarzem wagi ciężkiej, mistrzem świata organizacji IBF i WBO Władimirem Kliczko.

Osiem miesięcy wcześniej zanotował remis w starciu z późniejszym czempionem WBO Sułtanem Ibragimowem.

40-letni Gołota po serii trzech zwycięstw odniesionych kolejno nad Jeremy Bates'em, Kevinem McBridem i Mikiem Mollo, zajmuje obecnie czołowe pozycje w rankingach kategorii ciężkiej trzech najważniejszych federacji (7. miejsce WBC, 6. WBA, 9. IBF). Biorąc pod uwagę fakt, że jego promotorem jest Don King, daje mu to spore szanse na piątą w zawodowej karierze walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Boks: Były mistrz świata nie chce walczyć z Gołotą

Więcej o boksie na bokser.org