Kuszczak w Manchesterze do 2012

Tomasz Kuszczak przedłużył kontrakt z Manchesterem United. Polak będzie występował w zespole ?Czerwonych Diabłów? do 2012 roku - podał klub na oficjalnej stronie internetowej.

Beenhakker oglądał jak Boruc wygrywał ?

- Oferta nowego kontraktu, kiedy stary jest ważny jeszcze przez dwa lata, to dla mnie okazanie zaufania i wsparcia ze strony trenera i klubu - powiedział Kuszczak. - Jestem bardzo szczęśliwy. Dobrze mi w klubie, ale mam jeszcze dużo do udowodnienia. Będę nadal ciężko pracował, by umacniać moją pozycję w tej wielkiej drużynie - dodał 26-letni bramkarz, który na razie w klubie jest zmiennikiem Holendra Edwina Van der Sara.

- Przedłużenie kontraktu to bardzo dobra decyzja - mówi w rozmowie ze Sport.pl Józef Młynarczyk, były bramkarz reprezentacji Polski. - W Manchesterze wiedzą, że Van der Sar nie będzie grał wiecznie i chcą mieć zabezpieczenie na przyszłość. Kuszczak spisuje się dobrze i ma duże szanse zostać numerem jeden w angielskim klubie.

O tę pozycję będzie najprawdopodobniej rywalizował z Benem Fosterem - nadzieją reprezentacji Anglii. W sparingach przed obecnym sezonem, pod nieobecność Van der Sara, zdecydowanie więcej grał Polak, chociaż Foster wcześniej był wielokrotnie chwalony przez trenera. - On rozwiązuje problem bramkarza reprezentacji Anglii na wiele lat - mówił Szkot.

Ale czy jest w stanie rozwiązać problem bramkarza w Manchesterze? - O klasowych golkiperów jest dziś bardzo trudno - powiedział Ferguson po sfinalizowaniu nowej umowy z Kuszczakiem. - Wierzę, że najlepsi piłkarze na tej pozycji znajdują się właśnie w naszej kadrze. Zabezpieczenie przyszłości Tomkowi na Old Trafford to także zabezpieczenie naszej drużyny. Myślimy perspektywicznie, dlatego zawsze lubimy usiąść z młodymi piłkarzami i rozmawiać o ich przyszłości - dodał trener.

Asysta Berbatowa w debiucie, ale Manchester przegrywa ?

- W tej chwili nie wiadomo nic. Wszystko zależy od tego, czy van der Sar będzie jeszcze chciał grać. Decyzję ma ogłosić w okolicach świąt Bożego Narodzenia - mówi Stuart Mathieson z "Manchester Evening News".

Ale nawet jeśli przyjmiemy, że 38-letni bramkarz karierę zakończy, i tak możliwe są przynajmniej dwa scenariusze. W pierwszym Ferguson, który od zawsze chciał mieć trzech równych bramkarzy, dokupuje konkurenta Fosterowi i Kuszczakowi. W drugim ta dwójka bije się o miejsce w bramce, a trzecim zostaje Tom Heaton. Kariera młodego Anglika na Old Trafford zależy od tego, jak będzie spisywał się na wypożyczeniu do drugoligowego Cardiff City. - Tomasz ma ciut większe szanse na zastąpienie Edwina. Nie tylko dzięki nowemu kontraktowi, ale także dlatego, że w tej chwili jest drugim, a Foster trzecim bramkarzem - mówi Mathieson.

Kuszczak przeszedł do Manchesteru United w 2006 roku. Najpierw został wypożyczony na sezon, a w 2007 roku United definitywnie wykupiło go z West Bromwich za nieco ponad 2 mln funtów.

W barwach mistrzów Anglii Kuszczak zadebiutował w meczu z Arsenalem. Obronił rzut karny Gilberto Silvy, ale jego zespół przegrał 0:1. Do to tej pory rozegrał w United 15 meczów w Premier League.

Liczba Kuszczaka

29 meczów w MU zagrał Polak od 2006 r., gdy ściągnięto go z WBA. Puścił w nich... 17 goli.

Michał Pol na blogu o konflikcie polsko-manchesterskim ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama

Więcej o: