Siatkówka: dobra Gedania, słaby Trefl

Grające w osłabionym składzie siatkarki Gedanii zajęły drugie miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Żukowa. Gorzej spisał się zespół Trefla Gdańsk, który zajął czwarte miejsce w turnieju Beskidy 2008

Siatkarki, które w tym sezonie grać będą pod nazwą Gedania Żukowo, udanie przywitały się ze swoją nową halą i w ładnym stylu wywalczyły 2. miejsce. W pierwszym meczu pokonały I-ligowy Piast Szczecin 3:0 (25:22, 25:18, 25:19). W kolejnym spotkaniu podopieczne Grzegorza Wróbla przegrały z AZS Białystok 1:2 (23:25, 25:23, 19:25), a w meczu decydującym o wejściu do finału niespodziewanie uporały się z Calisią Kalisz (dawne Winiary) 2:1 (25:21, 23:25, 27:25). W zespole rywala grały m.in. ocierające się o reprezentację Anna Woźniakowska i Magdalena Godos. Tymczasem w Gedanii brakowało czterech zawodniczek grających w mistrzostwach Europy juniorek oraz Ukrainki Natalii Ziemcowej. W zamian testowana była inna środkowa, 22-letnia Białorusinka Olga Awierina. - Wypadła nieźle, ale chcielibyśmy, żeby jeszcze kilka dni została w Gdańsku i potrenowała z drużyną. Dopiero potem podejmiemy decyzję co do jej przyszłości - podkreślił Wróbel. W finale Gedania po raz drugi uległa AZS, tym razem 1:3 (22:25, 25:21, 17:25, 27:29). Za najlepszą zawodniczkę Gedanii w turnieju uznano Elżbietę Skowrońską.

Skład Gedanii: Skowrońska, Wellna, Nuszel, Awierina, Szymańska, Szpak, Sołodkowicz, Łysiak, Kwiatkowska, Durajczyk (libero).

Słabo w turnieju Beskidy 2008 w Bielsku-Białej wypadli siatkarze Trefla. Podopieczni Wojciecha Kaszy (bez Bojana Janicia, który dopiero w piątek dotarł do Gdańska, oraz Łukasza Kadziewicza) przegrali kolejno z Jihostrojem Czeskie Budziejowice 0:3, Gwardią Wrocław 1:3 i JMP Brno 0:3 oraz wygrali z najsłabszym w turnieju BBTS Bielsko-Biała 3:1.

Skład Trefla: Szczurowski, Szulik, Zanuto, Bednaruk, Winnik, Stancelewski, Kruk, Suski, Serafin (libero).