III liga piłkarska: pierwsza wygrana Granatu

Pięć bramek w przeciągu 35 minut po przerwie - to najkrótsze streszczenie wydarzeń z lokalnych derbów Granat Skarżysko - Orlicz Suchedniów. O tę jedną lepsi byli gospodarze.

Pięć bramek w przeciągu 35 minut po przerwie - to najkrótsze streszczenie wydarzeń z lokalnych derbów Granat Skarżysko - Orlicz Suchedniów. O tę jedną lepsi byli gospodarze.

Orlicz aż do 82. minuty prowadził na boisku w Skarżysku 2:1. Gospodarze mieli jednak zabójczy finisz. Najpierw strzelec pierwszego gola Krystian Płusa idealnie dośrodkował na czwarty metr do Daniela Latosa, a 180 sekund przed końcem piękną indywidualną akcję przeprowadził Marcin Wojtasiński. Zakończył ją precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego. Dzięki pierwszej wiktorii Granat opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Udaną serię poza domem zakończyły za to rezerwy kieleckiej Korony. Podopieczni Cezarego Ruszkowskiego po serii trzech zwycięstw z rzędu na wyjeździe nie sprostali w Tarnowie Unii. - Przegraliśmy z jednego powodu: nie podjęliśmy walki. Za mało było ambicji i złości boiskowej. Unia piłkarsko nie jest lepszym zespołem, ale po ostatnich słabych wynikach wyszła skoncentrowana i naładowana. Na nas to wystarczyło - powiedział Cezary Ruszkowski, trener rezerw Korony.

W ten sposób wszystkie małopolskie drużyny zajmują pozycje przed dziewiątką świętokrzyskich. Naszym liderem został Naprzód Jędrzejów, który jednak tylko zremisował przed własną publicznością ze słabo radzącą sobie Pogonią Staszów.

Wyniki meczów 6. kolejki:

Hutnik Kraków - LKS Nieciecza 0:1 (0:1): Kot (4.);

Unia Tarnów - Korona II Kielce 2:0 (1:0): Radliński (38.), Pawlak (90.);

Lubrzanka Kajetanów - Wierna Małogoszcz 0:0;

Neptun Końskie - Puszcza Niepołomice 0:3 (0:2): Bernas (11.), Dziuba (27.), Dutka (81.);

Czarni Połaniec - Garbarnia Kraków 1:3 (1:3): Szewczyk (samobójcza 15.) - Zięba (11. karny), Szewczyk (42.), Przeniosło (44.);

Granat Skarżysko - Orlicz Suchedniów 3:2 (0:0): Płusa (59.), Latos (82.), Wojtasiński (87.) - Jaros (55.), Ryński (80.);

Naprzód Jędrzejów - Pogoń Staszów 1:1 (0:1): Fryc (73.) - Grochowski (45.);

Dalin Myślenice - Glinik Gorlice 0:1 (0:0): Sonko (82.).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.