Smolarek poczeka na Arsenal

Ebi Smolarek nie zadebiutuje w Boltonie w ten weekend. Trener Gary Megson uznał, że Polak musi się przyzwyczaić do angielskiego stylu gry

Blog Michała Pola: Uwaga - kilka fajnych debiutów w Premier League ?

- Nie wiem, ile to potrwa. Niektórzy łapią szybko, inni nigdy - tłumaczy trener. 27-letni Polak, choć formalnie graczem drużyny z Reebok Stadium jest już dwa tygodnie, w Anglii spędził ledwie kilka dni. Zaraz po podpisaniu kontraktu wyjechał na zgrupowanie kadry. Dlatego Megson chce dać czas Smolarkowi na aklimatyzację. - On nie zna nawet imion kolegów - tłumaczy.

Kłopot w tym, że w sobotę Bolton gra ze słabym Fulham. Lepszego momentu na debiut nie będzie przez kilka tygodni. Nowa drużyna Smolarka odpadła już z Pucharu Ligi, a Puchar Anglii zacznie dopiero za kilka miesięcy. Została jej liga. Ale za tydzień, gdy Smolarek pozna już imiona kolegów i samego trenera, jego drużyna podejmie Arsenal. Za dwa jedzie do Manchesteru na spotkanie z United. Czy w meczach z tuzami Premier League Megson będzie eksperymentował i wystawi Smolarka? Mało prawdopodobne.

Wygląda na to, że Polak dostanie szansę gry w podstawowym składzie najwcześniej z drużyną West Ham, 5 października, tuż przed wyjazdem na zgrupowanie kadry przed meczami z Czechami i ze Słowacją. W jakiej formie na nie przyjedzie?

Mimo wszystko: Leo zawodowiec ?

Scolari: Miałem ofertę z City, ale wybrałem Chelsea ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama