Fabiański wygryzie Boruca na stałe?

PRZEGLĄD PRASY: W tej chwili podstawowym bramkarzem polskiej kadry jest Łukasz Fabiański - zadeklarował w Przeglądzie Sportowym odpowiedzialny za reprezentacyjnych golkiperów Andrzej Dawidziuk, który nie wyklucza, że może być tak nawet wtedy, gdy do drużyny narodowej wróci Artur Boruc

Szkocka prasa huczy: Boruc! Weź się w garść! ?

Powrót Boruca do kadry na październikowe mecze jest już podobno przesądzony. Pytanie tylko, czy powinien wracać, skoro świetną formę demonstruje Fabiański, a Boruc nie jest przyzwyczajony do roli rezerwowego. Istnieje więc obawa, że powtórzy się sytuacja z Tomaszem Kuszczakiem, który opuścił kadrę tuż przed finałami EURO 2008, bo Leo Beenhakker powiedział mu, że na razie jest bramkarzem numer 3.

- Artur ma inny charakter. Przecież w kadrze był już rezerwowym i jakoś to znosił. Dopiero druga żółta kartka w słynnym chorzowskim meczu z Portugalią (2:1) dla Wojtka Kowalewskiego sprawiła, że Boruc wskoczył do podstawowego składu i miejsca swojego nie oddał do końca walki o awans - przypomina Dawidziuk.

Teraz w podobnej sytuacji znalazł się Fabiański. Wykorzystał problemy bardziej utytułowanego kolegi, który czasowo został wykluczony z kadry i błyskawicznie udowodnił, że jest klasowym bramkarzem. Gdyby w meczach ze Słowacją i San Marino bronił Boruc, Fabiański z pewnością wciąż pozostawałby w jego cieniu.

- Beenhakker na pewno zrobiłby błąd, gdyby dobra postawa Fabiańskiego wpływała na jego stosunek do Boruca. Innymi słowy, nie wyobrażam sobie, by teraz postanowił przedłużyć jego zawieszenie tylko dlatego, że ma innego klasowego zawodnika na tej pozycji. Inna sprawa, że Borucowi trzeba takim powołaniem na kadrę zwyczajnie po ludzku pomóc, bo znalazł się w trudnym momencie życiowym - twierdzi Antoni Piechniczek.

On jako selekcjoner też stawał przed trudnym dylematem: na którego bramkarza postawić. Przed mundialem w Hiszpanii o miejsce w podstawowym składzie rywalizowali Józef Młynarczyk z Janem Tomaszewskim. Temu drugiemu tak bardzo nie uśmiechała się rola rezerwowego, że zrezygnował z wyjazdu na mistrzostwa świata.

Boruc stanie przed komisją dyscyplinarną ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama