Znamy skład reprezentacji Polski na Tour de Pologne

W czwartek na konferencji prasowej w warszawskim hotelu Novotel trener reprezentacji Polski Piotr Wadecki podał ośmioosobowy skład, który wystartuje na Tour de Pologne.

- Przejechałem w życiu wiele wyścigów, wygrałem wiele etapów, ale w tej chwili przede mną najtrudniejszy etap w życiu - jako trener reprezentacji Polski w Tour de Pologne - powiedział Piotr Wadecki. - Wybrałem ośmiu zawodników, choć wcale nie było to łatwe. Mam nadzieję, że ci, na których się zdecydowałem, pokażą się na trasie z jak najlepszej strony.

W polskiej kadrze każdy z zawodników ma określoną rolę do spełnienia. - Najlepiej pojechać mogą Dariusz Baranowski i Marek Rutkiewicz - zaznacza Wadecki. - To oni otrzymają zadanie walki w klasyfikacji generalnej. Adam Wadecki i Krzysztof Jeżowski są typowymi sprinterami i to oni mają walczyć na końcówkach etapów oraz na premiach lotnych. Pozostali zawodnicy otrzymają zadanie pomocy sprinterom oraz włączania się do akcji zaczepnych. Chcielibyśmy, aby w każdej ucieczce znajdował się zawodnik naszej reprezentacji.

Tour de Pologne rozpocznie się już w najbliższą niedzielę w Warszawie jazdą drużynową na czas.

Kadra Polski na TDP:

Dariusz Baranowski (DHL Author), Łukasz Bodnar (DHL Author), Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), Bartłomiej Matysiak (Legia), Marek Rutkiewicz (Mróz Action Uniqa), Marcin Sapa (DHL Author), Adam Wadecki (Kalev Sport).