Polacy liderem w swojej grupie

Dzięki niskiemu zwycięstwu Słowenii nad Słowacją 2:1 i remisie Czechów 0:0 z Irlandią Północną Polska pozostaje liderem swojej grupy eliminacyjnej

Po grze jaką prezentują Polacy aż trudno uwierzyć, że na razie są pierwsi. Wszystko wynika bardziej z tego, że Czesi rozegrali jedno spotkanie mniej i po remisie z Irlandią Północną mają tylko jeden punkt. Kibice nie obejrzeli porywającego widowiska, które toczyło się w strugach deszczu. Okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Blisko zdobycia gola byli Irlandczycy, ale strzał Warren'a Feeney'a świetnie wybronił Petr Cech.

Czesi, grający pierwszy ważny mecz pod okiem nowego trenera Petra Rady, zaliczyli taki sobie początek eliminacji. Na pewno jeden punkt ósmej drużyny w rankingu FIFA będzie odebrany w Czechach jak porażka. W październiku Czesi zagrają na wyjeździe z Polską. Jeżeli Beenhakker pozbiera drużynę do kupy, to kompletu punktów zdobyć nie powinni. Następnie zagrają u siebie ze Słowenią, która w zgoła odmiennych nastrojach będzie oczekiwać kolejnych meczów.

Słoweńcy po remisie z Polską odnieśli zwycięstwo nad Słowacją 2:1. Obie bramki zdobył Milivoje Novaković. Jedyną bramkę dla Słowaków strzelił Martin Jakubko. Ale drużyna Słowaków za miesiąc zdobędzie zapewne kolejne punkty w eliminacjach ponieważ wyjeżdża do San Marino. Słoweńców czeka ciężka przeprawa w Mariborze z Irlandczykami.

Sprawdź wszystkie wyniki środowych meczów strefy europejskiej ?