Zagrają w Brzegu Dolnym

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano I wojewódzki turniej kwalifikacyjny żaków i seniorów. Do rywalizacji przystąpiło ponad setka zawodników i zawodniczek.

Stawką zawodów seniorskich był awans do turnieju ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany 13 i 14 września w Brzegu Dolnym. Prawo gry w tej imprezie uzyskali tylko zwycięzcy. Wśród pań najlepsza była Joanna Stachyra, która reprezentuje barwy Arki Ryki. Natomiast w kategorii seniorów zwyciężył Marcin Kubiak z Dawida Tarnogród. W tym sezonie wśród panów zapowiada się bardzo interesująca rywalizacja. Do I-ligowych klubów naszego województwa, czyli Alfy Radzyń Podlaski i Dawida, doszło kilku znanych w kraju zawodników. Między innymi w Alfie występują Artur Kalita i Maciej Chojnicki, a w Dawidzie oprócz zwycięzcy turnieju Rafał Utylski. Jeśli dodać do nich Michała Wierzchowskiego (Alfa), Daniela Jędryszkę (Ruch Edbar Lublin), Marcina Litwiniuka z Feliksa Rossosz, który nie startował w tym turnieju, i utalentowanego juniora lubelskiego Sygnału Pawła Kozieła, to widać, że tworzy się całkiem mocna grupa. Natomiast wśród żaczek na wyróżnienie zasługują zdobywcy pierwszych miejsc - Karolina Lalak z Sygnału i Bartłomiej Gąska (Arka).

Zawody zorganizował LOZTS i TUKS Sokół-Mechanik Tomaszów Lubelski przy wsparciu urzędu marszałkowskiego.

Wyniki - żaczki: 1. Karolina Lalak (Sygnał Lublin), 2. Monika Zdyb (UKS Gościeradów), 3. Alicja Gajaszek (Legion Grabów Szlachecki), 4. Aleksandra Herzog (SKOS PG 2 Kraśnik); żacy: 1. Bartłomiej Gąska (Arka Ryki), 2. Kamil Drózd (Legion), 3. Bartłomiej Zalewski (Błękitni Leopoldów), 4. Sławomir Król (Spartakus Dzwola); seniorki: 1. Joanna Stachyra (Arka), 2. Sylwia Pawlak, 3-4. Natalia Cięszczyk i Kamila Maruszczak (wszystkie Sygnał Lublin); seniorzy: 1. Marcin Kubiak (Dawid Tarnogród), 2. Michał Wierzchowski (Alfa Radzyń Podlaski), 3. Daniel Jędryszka (Ruch Edbar Lublin), 4. Artur Kalita (Alfa).