Armstrong wraca do peletonu!

Lance Armstrong zamierza wystartować i wygrać kolejny Tour de France.

Astana dementuje plotki o zatrudnieniu Amstronga  ?

W ekskluzywnym wywiadzie dla Vanity Fair Armstrong zapowiedział, że na 100 proc. wystartuje w Tour de France w przyszłym roku. - Jestem szczęśliwy, że mogę zapowiedzieć swój powrót do sportu. Po rozmowie z moimi dziećmi, rodziną i przyjaciółmi zdecydowałem, że wracam do kolarstwa.

W ten sposób były mistrz świata i siedmiokrotny zwycięzca Tour de France zamierza pokazać wszystkim chorym na raka, że można z nim wygrać. - Chcę wspomóc programy walki z tą chorobą, przez którą rocznie na świecie umiera ponad osiem milionów ludzi" - powiedział były mistrz świata

Lance Armstrong przez wiele lat zmagał się z nowotworem. Przeszedł m.in. 2 operacje chirurgiczne i 4 cykle chemioterapii, które pozwoliły mu powrócić do życia i sportu. Mimo walki z chorobą 7 razy z rzędu wygrał jeden z najcięższych kolarskich wyścigów. Po czym, w 2005 roku zakończył karierę.

-Nie interesuje nas drugie miejsce, tylko zwycięstwo - zapowiedział prawnik kolarza Bill Stapleton zapowiadając powrót kolarza ze sportowej emerytury. A jego rzecznik dodał, że ciągle jeszcze nie wiadomo w barwach jakiego zespołu po ósmy triumf w Tour de France pojedzie Lance Armstrong.

Andrzej Piątek: Umiesz liczyć, licz na siebie  ?