Szczypiorniak trzeci na Kurpiach

AZS UWM Szczypiorniak wygrał dwa mecze i tyle samo przegrał podczas VII Memoriału Zbigniewa Majewskiego. W tym roku zawody, rozgrywane w Ostrołęce, wygrała Wilanowia Warszawa

Olsztynianie pokonali gospodarzy zawodów, Trójkę Ostrołęka (23:21) oraz trzecioligowy zespół TS Siemiatycze (31:17), ulegli natomiast drużynie z Warszawy (17:22) i MOKS-owi Słoneczny Stok Białystok (17:32).

- Nie do końca jestem zadowolony z tych rezultatów - przyznaje Karol Adamowicz, trener akademików. - Poziom był bardzo wyrównany, z Trójką mogliśmy, np. przegrać. Ale z drugiej strony była szansa zwyciężyć inne spotkania. Moglibyśmy powalczyć nawet o drugie miejsce. Kluczowy był pojedynek z Wilanowią, który kompletnie nam nie wyszedł. To był nasz trzeci mecz w sobotę i zawodnicy byli już naprawdę zmęczeni. Gdybyśmy to spotkanie rozgrywali w niedzielę, to kto wie.

W olsztyńskiej drużynie wystąpili Marek Rozporski i Kamil Kwiecień, byli zawodnicy grającego w ekstraklasie Travelandu Społem Olsztyn. - Po raz pierwszy wystąpiliśmy w takim składzie i jestem pewien, że nie pokazaliśmy jeszcze wszystkiego - dodaje trener Szczypiorniaka. - Mamy jeszcze miesiąc do ligi i będziemy nad tym pracować.

Zwycięzca zawodów, Wilanowia, zakończyła turniej z sześcioma punktami. Dwaj zawodnicy z Warszawy zgarnęli również nagrody indywidualne - Mateusz Rydz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a Maciej Słonimski - najlepszym bramkarzem. Najskuteczniejszy był Przemysław Borsuk ze Słonecznego Stoku Białystok.

Szczypiorniści AZS UWM rozpoczną drugoligowe rozgrywki 4 października. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z Energetykiem Gryfino.

Wyniki memoriału:

AZS UWM Szczypiorniak - Trójka Ostrołęka 23:21, TS Siemiatycze - Słoneczny Stok Białystok 18:35, TS Siemiatycze - Wilanowia 14:31, AZS UWM Szczypiorniak - Słoneczny Stok 17:32, Słoneczny Stok - Trójka 25:22, Wilanowia - AZS UWM Szczypiorniak 22:17, Trójka - TS Siemiatycze 34:22, Słoneczny Stok - Wilanowia 17:19, AZS UWM Szczypiorniak - TS Siemiatycze 31:17, Trójka - Wilanowia 24:23.

Klasyfikacja

* ilość punktów, zdobytych w rozgrywkach