Mecz San Marino - Polska: Ofensywa, zwycięstwo, a potem... wróci Boruc

Smolarek z Saganowskim w ataku, Roger z Mariuszem Lewandowskim w środku pola, a na skrzydłach Błaszczykowski z Krzynówkiem - czy tak będzie wyglądać ofensywna siła na San Marino? Ten mecz po prostu trzeba wygrać, jak i kolejne, na które wrócą najpewniej zawieszeni Boruc, Dudka i Majewski

Bezzębni oldboje Beenhakkera ?

Decyzji o jedenastce na mecz z San Marino jeszcze nie ma. Niemal pewne jest, że szansę debiutu dostanie Robert Lewandowski, ale raczej wejdzie na boisko dopiero po przerwie. Gole amatorom z 29-tysięcznego państwa strzelać ma najskuteczniejszy zawodnik poprzednich eliminacji Euzebiusz Smolarek. Zmienił właśnie Racing Santander na angielski Bolton i być może w weekend zadebiutuje w Premier League. Na razie dostał w nowym klubie magiczny numer "10". Smolarek nie rozegrał jeszcze w tym sezonie całego oficjalnego meczu i nie jest przygotowany na 90 minut, dlatego szansę powinien dostać również Lewandowski.

Ebi wszedłby na boisko w drugiej połowie sobotniego meczu ze Słowenią, gdyby nie uraz i konieczność zmiany środkowego obrońcy Bartosza Bosackiego. Zawodnik Lecha zszedł tuż po przerwie z naciągniętym mięśniem uda. Poniedziałkowe badania USG potwierdziły, że uraz jest groźny i 32-letni piłkarz do San Marino nie poleci. Zastąpi go w jedenastce Mariusz Jop.

Choć wszyscy myślą o San Marino, to po sobotnim remisie ze Słowenią we Wrocławiu jasnym stało się, że kluczowe dla dalszych losów eliminacji, tej drużyny i selekcjonera będą październikowe mecze z Czechami i ze Słowacją. Żadnego z nich przegrać nie wolno. Dlatego, choć oficjalnie nikt tego nie potwierdził, na powołania liczyć będą mogli zawieszeni za pijaństwo Artur Boruc, Dariusz Dudka i Radosław Majewski. Selekcjoner uznał, że dość już się napokutowali za swoje winy i jeszcze najedli się wstydu przed kibicami.

Po meczu ze Słowenią: Za wcześnie na rzucanie ręcznika ?

Listkiewicz: Z San Marino nie będzie spacerek ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama