Falstart Francji w eliminacjach do mundialu 2010

Austria pokonała Francję 3:1 w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata. Domenech straci posadę?

Polska dwa punkty dalej od mundialu  ?

Francuscy dziennikarze nie pozostawiają suchej nitki na swej reprezentacji i jej selekcjonerze Raymondzie Domenechu po falstarcie w eliminacjach do mistrzostw świata RPA 2010. Według prasy trójkolorowi przystąpili do spotkania zupełnie nieprzygotowani, za co winę ponosi właśnie selekcjoner. Żurnaliści zarzucają mu, że zmarnował czas pomiędzy nieudanym dla Francuzów Euro 2008, a początkiem eliminacji do mistrzostw świata. Reprezentacja jest chora - alarmują! Domenech zaś jej nie uzdrowi.

Lekcje po mistrzostwach Europy odrobili zaś Austriacy, już w 8 minucie strzelając gola byłym mistrzom świata i Europy. Na listę strzelców wpisał się Marc Janko. Na przerwę schodzili już jednak z przewagą dwóch bramek. Tym razem francuskiego bramkarza pokonał Rene Aufhauser. Nadzieje Francuzów na zdobycie choćby jednego punktu odżyły w po godzinie gry. Do bramki gospodarzy trafił Sidney Govou. Radość jednak nie trwała długo, bo w 72 minucie karnego podyktowanego za faul Philippe Mexes wykorzystał Andreas Ivanschitz. Na boisku nie było widać przepaści jaka dzieli obie drużyny w rankingu FIFA. Austriacy przecież zajmują 101 miejsce gdzieś między Kongo i Albanią.

Selekcjoner Francuzów choć jest rozczarowany wynikiem zachowuje spokój - Mamy trzy punkty mniej. To dopiero początek eliminacji, zapewniam, że będziemy walczyć do końca. Mamy młody zespół. Trzeba wyciągnąć wnioski, dokonać analiz i nie powtórzyć błędów.

Francuscy dziennikarze wątpią jednak, by Domenech uzdrowił reprezentację. Według nich nie jest on w stanie zbudować silnego zespołu i wywiązać się z obietnicy złożonej kierownictwu federacji. Domenech obiecał, że Francuzi wywalczą w trzech meczach minimum 5 pkt. Także kibice nie wierzą w poprawę gry trójkolorowych. Dlatego najprawdopodobniej podczas środowej batalii o być albo nie być na mundialu w RPA Stade de France będzie świecił pustkami.