Siatkówka. Za tydzień Memoriał Arkadiusza Gołasia

Już 13 i 14 września w hali Polonia rozegrany zostanie IV Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. Wystąpią cztery klubowe drużyny z Włoch, Austrii i Polski, wśród nich Domex Tytan AZS Częstochowa. Imprezie patronuje Gazeta Wyborcza

Organizatorami turnieju są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firma BT Sport. Pierwotnie w Polonii miały wystąpić dwie włoskie drużyny - obok Antonvenety Padwa, Lube Banca Marche Macerata. Ta druga zrezygnowała jednak z przyjazdu do Częstochowy. Tydzień później rozegra bowiem mecz o Superpuchar Włoch z Itas Diatec Trentino Michała Winiarskiego. Lube Banca miała początkowo zastąpić Delecta Bydgoszcz. Organizatorom udało się jednak zaprosić znacznie bardziej utytułowany - regularnie grający w siatkarskiej Lidze Mistrzów - Aon Hotvolleys Wiedeń. W sobotę o godz. 20 AZS właśnie z Austriakami rozegra pierwsze spotkanie (w drugiej parze o godz. 17.30 zagrają Antonveneta ze Skrą Bełchatów. W niedzielę o 15 akademicy zmierzą się Antonvenetą, a o 17.30 Skra z Hotvolleys.

Dla mocno przebudowanej drużyny AZS-u będzie to pierwszy ważny test przed rozpoczynającym się na początku października sezonem. Akademicy mają za sobą miesiąc treningów, ale trener Panas dopiero od poniedziałku będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Do drużyny dołączą wówczas reprezentacyjni juniorzy, którzy wrócili z nieudanych mistrzostw Europy. Rozgrywający Fabian Drzyzga, libero Paweł Zatorski i środkowy Łukasz Wiśniewski byli w Brnie podstawowymi zawodnikami reprezentacji Polski, która znalazła się poza pierwszą ósemką turnieju.

- No, chłopcy kariery nie zrobili i w związku z tym będą w Częstochowie wcześniej - mówi trener Radosław Panas. - My właśnie skończyliśmy pierwszy okres przygotowań. Teraz zdecydowanie więcej czasu będziemy spędzać na sali. Zawodnicy muszą się zgrać, zapoznać z ustawieniami. We wtorek rozegramy sparing z Wieluniem, a potem mamy memoriał.