Kasperczak: Listkiewicz nigdy nie da mi reprezentacji

PRZEGLĄD PRASY. - Dopóki Michał Listkiewicz jest prezesem PZPN nie spodziewam się przejęcia kadry - mówi Henryk Kasperczak w dzienniku ?Polska?. 62-letni trener jest odwiecznym kandydatem na trenera polskiej reprezentacji, ale prezes PZPN zawsze powierzał kadrę innym szkoleniowcom.

Fatalna atmosfera w kadrze, tak źle jeszcze nie było ?

Kasperczak co prawda raz dostał od Listkiewicza propozycję prowadzenia kadry, ale trener pracował wtedy w Wiśle Kraków i nie chciał łączyć obowiązków klubowych z kadrą. - Skoro po mundialu w Niemczech prezes nie ponowił oferty, to do czasu, gdy będzie prezesem, nie spodziewam się przejęcia kadry - przekonuje Kasperczak. - a że Michał będzie rządził kolejną kadencję, bo nikt mu w tym nie przeszkodzi, to raczej nigdy tej kadry nie poprowadzę - uważa.

Trener, który szkolił m.in. reprezentacje Tunezji, Mali i Senegalu nie najlepiej ocenia pracę Leo Beenhakkera, a zwłaszcza zawieszenie trzech zawodników za pijaństwo po meczu kadry we Lwowie. - Szkoda tracić takich zawodników. Wystarczyło ich ukarać finansowo i byłby spokój - mówi Kasperczak. Trener nie rozumie dlaczego Beenhakker rezygnuje z dobrych zawodników, m.in. Ireneusza Jelenia i Artur Wichniarka. Dziwi brak Jelenia, który zaczyna mieć silną pozycję w Auxerre. Trudno zgadnąć dlaczego nie ma Wichniarka. Nie wiem, czym się trener kieruje, ale coś jest nie tak - zauważa szkoleniowiec.

W styczniu Kasperczak zakończył pracę z reprezentacją Senegalu i do tej pory jest bez pracy. Ostatnio jego nazwisko pojawiało się w kontekście Górnika Zabrze i FC Nantes. Trenerem francuskiej drużyny został już Elie Baup, ale Górnik, po zwolnieniu Ryszarda Wieczorka, nadal szuka nowego szkoleniowca. - Na razie jestem jednym z kandydatów na trenera w tym klubie - mówi Kasperczak. Ktoś tam dzwonił, pytał, czy to mnie interesuje. Pewnie, że interesuje. Mnie każda propozycja interesuje - dodaje.

Beenhakker: To czarna strona naszej kolorowej książeczki ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama