Sport w skrócie

Babica 17. na MŚ

Na siedemnastej pozycji zakończył rozgrywane w Stanach Zjednoczonych bilardowe mistrzostwa świata w odmianę 14/1 Radosław Babica. Zawodnik Nosanu Kielce dobrze radził sobie w eliminacjach, zajmując w grupie drugie miejsce z pięcioma wygranymi i dwoma porażkami. W fazie pucharowej radził sobie gorzej - najpierw pokonał 150:86 reprezentanta gospodarzy Allena Hopkinsa, ale potem przegrał 107:150 z Holendrem Nickiem van der Bergiem oraz po raz drugi w zawodach 10:150 z najlepszą bilardzistą Europy Jasmin Ouschan z Austrii. Mistrzem świata został Niels Feijen z Holandii.

Skowerski w finale Grand Prix

Karol Skowerski (Nosan Kielce) zajął drugie miejsce w zaliczanych do bilardowego cyklu WiK Pol Tour Grand Prix Polski VI Mistrzostwach Gdańska w odmianę 8 bil. W decydującym meczu przegrał 5:6 z Robertem Zacharem z Zagłębia Baribal Lubin. Piąte miejsce dla drugiego z zawodników z Kielc - Bartosza Rozwadowski (3:6 także z Zacharem). W zawodach wystąpiło aż 184 bilardzistów. Po zawodach Skowerski zajmuje piąte miejsce w polskim rankingu, któremu przewodzi jego kolega klubowy Radosław Babica.

Dwa zwycięstwa Gąbki

Kielczanin Dariusz Gąbka triumfował w dwóch kategoriach wiekowych XII Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezesa Kolportera w centrum tenisowym "Roko" w Kielcach. W finale grupy powyżej 35 lat pokonał krakowianina Krzysztofa Sieniawskiego 2:6 6:1 6:2, a w kategorii pow. 40 lat 4:6 7:6 6:3 Ireneusza Górkę z Radomia. Rywalizację open mężczyzn wygrał Łukasz Cyrański z Warszawy, w najstarszej (pow. 50) bezkonkurencyjny był Aleksander Tor z Mielca, a wśród pań (open) zwyciężyła Monika Kacperska z Katowic.

Plażówka w Kurozwękach

50 zawodników rywalizowało w zorganizowanym po raz pierwszy w Kurozwękach turnieju siatkówki plażowej "Bison Open Cup". W turnieju panów pierwsze miejsce zdobył duet z Łodzi Jakub Chojecki i Szymon Nowak, drugie Marcin Wyrzykowski i Łukasz Kiniorski (Staszów/Kielce), a trzecie Marcin Babiarczyk i Łukasz Cudziło (Kielce). W rywalizacji mikstów dwie czołowe lokaty dla kielczan - wygrali Kamila Tomaszczyk i Piotr Kowalski, przed Magdaleną Młynarską i Adamem Szadurskim, a na najniższym stopniu podium stanęła para Kamila Wyrzykowska - Michał Frank (Staszów).

Siłacze też pierwsi

Kolegium Ligi PZKFiTS zweryfikowało na korzyść gospodarzy wyniki klasyfikacji drużynowej rozgrywanego w Kielcach Pucharu Polski seniorów w trójboju siłowym. Męska ekipa Tęczy Społem zwyciężyła w tej klasyfikacji (pierwotnie przyznano jej trzecią lokatę), bo okazało się, że temu zespołowi zaliczono wyniki pięciu, a nie sześciu siłaczy. Kielczanie wyprzedzili Kobrę Jass Kościan i AZS Politechnika Warszawa. Punktację PP wygrały też - i to zdecydowanie - zawodniczki Tęczy.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.