Legendarny bramkarz Celticu: Boruc! weź się w garść albo zaryzykujesz swoją karierę

- Boruc ma wszystkie predyspozycje do tego, by zostać wielkim bramkarzem - mówi legendarny bramkarz Celticu, Irlandczyk Packie Bonner. Wysyła do Boruca jasny komunikat: Weź się w garść albo ryzykujesz złamanie swojej kariery

Z tego co wiem Boruc to dojrzały facet ?

Packie Bonner jest Irlandczykiem, który rozegrał w Celticu 450 meczów. Grał w "The Bhoys" przez dwie dekady w latach 1978-1998. Do niego też dotarły informacje o problemach Artura Boruca. Zapytany przez szkocki dziennik "Daily Record", co myśli o obecnym bramkarzu swojej byłej drużyny odpowiedział:

- Nie ma wątpliwości, że będąc bramkarzem takiej firmy musisz radzić sobie ze sprawami, z którymi większość piłkarzy nie musi. - Jesteś od tego, żeby wygrywać każdy mecz. I bronić w tych kluczowych momentach na najwyższym poziomie - dodał.

- Skupianie się tylko na tym, niezależnie od tego, co się dzieje w twojej głowie jest czymś nad czym musisz pracować bezustannie. Ale są momenty kiedy Artur to traci - zauważa były bramkarz Celticu. - Ma wszelkie predyspozycje do tego, by zostać wielkim bramkarzem. Ma świetne warunki fizyczne i nie brakuje mu pewności siebie. Potrafi przy tym przyzwoicie wykopać piłkę, czy też łapać dośrodkowania - komplementuje legenda Celticu.

Bonner przypomina też, że polski bramkarz potrafił zagrać wspaniale w najważniejszych spotkaniach i kibice go za to kochają. - Pewność siebie jest dobra, ale jeżeli przekroczysz granice, to stajesz się arogancki. Może mógłby czasem spuścić z tonu - zastanawia się Packie Bonner.

- Artur to typ zwycięzcy. Widzieliśmy to wielokrotnie. On ma w sobie mnóstwo pewności, ale być może musi nauczyć się jak to efektywnie spożytkować - mówi Bonner. - Jednak spokój czy skupienie czasem u niego szwankuje i to jest pewne. To siedzi u niego głowie i tylko on sam może to poskładać do kupy - zakończył były bramkarz.

Koszmarny błąd Boruca w derbach Glasgow ?

Leo: Zawieszenie podtrzymuję do odwołania ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama

Więcej o: