Osiem medali olsztyńskich biegaczy

AZS UWM Olsztyn zdobył osiem krążków w Akademickich Mistrzostwach Polski juniorów i zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody odbyły się w Kortowie

- W zeszłym roku mieliśmy trzecie miejsce, ale zespół - w porównaniu z ówczesnym jest odmłodzony, dlatego z tych rezultatów jestem zadowolony - mówi Zbigniew Ludwichowski, trener lekkoatletów AZS UWM Olsztyn. - Wynik mógłby być lepszy, niestety, nie mamy zawodników, którzy mogliby powalczyć w takich konkurencjach jak skok wzwyż, w dal czy trójskok. Zastanawiamy się nad zatrudnieniem odpowiednich szkoleniowców, prowadzimy rozmowy i jeśli wszystko się uda, to w przyszłym roku będziemy mogli również powalczyć w tych dyscyplinach.

Gościem specjalnym zawodów w Kortowie był Kacper Kozłowski, zawodnik AZS UWM, który z reprezentacją Polski był na igrzyskach w Pekinie. Wystartował on poza konkursem w wyścigu na 200 m i wygrał, a tuż za nim uplasował się biegacz z Krakowa.

Medale AZS UWM

- złoto: Klaudia Walter (2000 m z przeszkodami)

- srebro: Anna Berka (400 m), Urszula Bhephke (100 m pp), sztafeta mężczyzn 4x100 m oraz 4x400 m (Cyprian Maciąg, Patryk Pliszka, Adam Ordakowski, Rafał Wójcik), sztafeta kobiet 4x400 m (Urszula Bhephke, Monika Kulesa, Natalia Tapek, Paulina Tapek), Kamila Zglejc (2000 m pp)

- brąz: Anna Berka (400m pp)

Młodzieżowe mistrzostwa kraju

Eliza Gawryluk oraz Angelika Przygódzka z AZS UWM Olsztyn stanęły na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Gawryluk zajęła pierwsze miejsce na dystansie 10km, Przygódzka natomiast na tym samym dystansie była trzecia.

Zawody zostały rozegrane w Częstochowie, podczas Memoriału Artura Szymy i Artura Ociepy.