Zwycięstwo Panfila w Poznaniu

Grzegorz Panfil wygrał turniej ITF w Poznaniu z pulą nagród 15 tysięcy dolarów. Rozstawiony z ?jedynką? zabrzanin pokonał 6:3, 6:1 Chilijczyka Hansa Podlipnika-Castillo (nr 8). W całej imprezie leworęczny Polak stracił zaledwie jednego seta - w drugiej rundzie z Bojanem Szumańskim.

Spotkanie finałowe przebiegało pod wyraźne dyktando notowanego na 383. pozycji w rankingu ATP Polaka. Grzegorz Panfil wygrał pierwszą odsłonę 6:3, a w drugiej uzyskał jeszcze wyraźniejszą przewagę. W tej części spotkania oddał 20-latkowi z Santiago zaledwie jednego gema.

W drodze do finału leworęczny zabrzanin wyeliminował dwóch rodaków - w drugiej rundzie Bojana Szumańskiego i w ćwierćfinale Roberta Godlewskiego. Na rozkładzie Panfila znaleźli się również Białorusin Siergiej Bietau oraz Czech Robin Vik.

Grzegorz Panfil prezentuje ostatnią wysoką formę. Od awansu do ćwierćfinału challengera Porsche Open osiągnął jeszcze półfinały dwóch imprez w Teheranie oraz ćwierćfinał w Olsztynie.

Finał gry podwójnej zakończył się sukcesem pary polsko-słowackiej. Mateusz Szmigiel i Mario Trnovsky pokonali 6:4, 7:6(4) Macieja Diłaja oraz Marcina Gawrona.

Wynik finału singla:

Grzegorz Panfil (Polska, 1) - Hans Podlipnik-Castillo (Chile, 8) 6:3, 6:1

Wynik finału debla:

M. Szmigiel, M. Trnovsky (Polska, Słowacja) - M. Diłaj, M. Gawron (Polska) 6:4, 7:6(4)

Więcej o: