Ćwierćfinał nie dla Polek

Klaudia Jans oraz Alicja Rosolska na trzeciej rundzie zakończyły występ w wielkoszlemowym US Open. Polskie deblistki przegrały w niedzielę z Anabel Mediną Garrigues oraz Virginią Ruano Pascual 3:6, 3:6.

Rozstawione w Nowym Yorku z numerem pięć Hiszpanki w drugiej rundzie wyeliminowały Martę Domachowską oraz Carolinę Wozniacki, w trzeciej okazały się zaś lepsze od Jans i Rosolskiej.

Kluczem do porażki Polek w niedzielnym spotkaniu był fatalny serwis. Jans oraz Rososlka, w trwającym godzinę i szesnaście minut spotkaniu, aż siedmiokrotnie straciły własne podanie, wygrywając tylko dwa własne gemy serwisowe. Co prawda Hiszpanki również chimerycznie serwowały w tym pojedynku, ale jednak sześć z dziesięciu break pointów zdołały wybronić.

Zarówno Klaudia Jans jak i Alicja Rosolska odnotowały w tegorocznym US Open swój najlepszy wynik w turniejach wielkoszlemowych, dotąd kończąc zawsze zmagania na pierwszej lub drugiej rundzie.

Po raz pierwszy do wielkoszlemowego ćwierćfinału awansowała Anabel Medina Garrigues. Virginia Ruano Pascual to zaś jedna z najbardziej utytułowanych deblistek, w Nowym Yorku triumfowała ona trzy raz z rzędu (w latach 2002-2004). Kolejnymi rywalkami Hiszpanek będą Amerykanki Raquel Kops-Jones oraz Abigail Spears.

Wynik trzeciej rundy debla:

A. Medina Garrigues, V. Ruano Pascual (Hiszpania,5) - K. Jans, A. Rosolska (Polska) 6:3, 6:3

Więcej o: