Przegrany debiut Zaniewskiej

Nieudanie wypadł debiut Sandry Zaniewskiej w wielkoszlemowym US Open. W pierwszej rundzie turnieju juniorek 16-letnia Polka przegrała z Chorwatką Silvią Njirić 1:6, 5:7. Tym samym w turnieju singlistek pozostała nam jeszcze Katarzyna Piter, która swój pierwszy mecz rozegra dzisiaj.

15-letnia Njiric w rankingu juniorek jest sklasyfikowana na 67. pozycji - o dwadzieścia miejsc niżej niż Zaniewska. W niedzielnym spotkaniu to jednak Chorwatka dyktowała warunki. W pierwszym secie Polak nie zdołała zdobyć żadnego gema przy własnym podaniu, odnotowując zaledwie 33 % wygranych piłek po pierwszym podaniu i tyle samo po drugim.

Rywalizacja w kolejnej partii wyglądała zupełnie inaczej. Zaniewska przez długi czas skutecznie broniła własnego podania, ale niestety nie wykorzystała też żadnej z pięciu okazji na przełamanie rywalki. Ostatecznie w końcówce to Njirić zdobyła decydującego breaka, który zapewnił jej awans do drugiej rundy turnieju juniorek.

Zaniewska wystąpi jeszcze w Nowym Yorku w turnieju deblowym. W parze z Rosjanką Ksenią Łykiną są rozstawione z numerem sześć, a w pierwszej rundzie zamierzą się z dwoma innymi reprezentantkami "Sbornej" - Walerią Sawinykhą oraz Martą Sirotkiną. Dziś swoje pierwsze spotkanie w grze pojedynczej rozegra natomiast Katarzyna Piter, która zmierzy się z Czeszką Moniką Tumovą. Będzie to drugi mecz na korcie numer dziewięć.

Wynik pierwszej rundy:

Silvia Njirić (Chorwacja) - Sandra Zaniewska (Polska) 6:1, 7:5

Więcej o: