Rekord Polski płotkarki z Sandomierza

Karolina Kołeczek z Wisły Sandomierz rekordzistką kraju! Na zawodach w Rzeszowie rozprawiła się z najlepszym w Polsce wynikiem na 300 m przez płotki młodziczek (zawodniczki do 15 lat).

- W tym sezonie miała już na koncie kilka najlepszych wyników w województwie, a teraz udało się błysnąć w Polsce. Warunki do biegania na mityngu Podkarpackiego OZLA w Rzeszowie były bardzo dobre - opowiadał Andrzej Mirek, trener Wisły Sandomierz i opiekun kadry sprinterów w województwie.

Jego podopieczna uzyskała w rekordowym biegu rezultat 43,21 min. To aż o 72 setne szybciej niż najlepsze dotąd osiągnięcie w naszym kraju w tej kategorii wiekowej. A swój rekord życiowy (i województwa) sandomierzanka poprawiła o ponad 1,5 sekundy. Co ciekawe w czasie 44,75 min przebiegła 300 m ppł. w końcu czerwca także na zawodach w Rzeszowie.

Wygrana Kubca

Dawid Kubiec z KKL Kielce wygrał na VII Memoriale Artura Szymy i Artura Ociepy zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski bieg na 1500 m w czasie rekordu życiowego 3.52,28. Bardzo dobrze spisała się w Częstochowie także Marta Radzimirska, która przebiegła 100 m w 12,36 sek., a 200 m w 25,26. Życiówkę na tym drugim dystansie poprawiła kolejna z reprezentantek KKL Ewa Kołodziejczyk (25,62).