Odwołany sparing Jadaru

SIATKÓWKA. Siatkarze Jadaru Radom zamiast pojedynków kontrolnych z Avią Świdnik rozegrali wewnętrzną gierkę

Trenerzy obu klubów długo nie mogli dogadać się co do liczby spotkań, jakie obie drużyny miały rozegrać w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. szkoleniowiec Avii Krzysztof Lemieszek był gotowy na dwumecz, natomiast trener Jadaru Mirosław Zawieracz optował za przedpołudniowym pojedynkiem w miniony piątek. W efekcie świdniczanie zamiast pojawić się w grodzie nad Mleczną, pojechali na turniej organizowany przez Pronar Hajnówka. Szkoleniowiec radomian nie załamał się takim obrotem sprawy i nakazał wewnętrzną grę. Kadra Jadaru została podzielona na dwa zespoły, które rozegrały regularny pojedynek na boisku. W meczu nie uczestniczył jedynie Marcin Owczarski. Atakujący Jadaru zmaga się bowiem w dalszym ciągu z kontuzją. Popularny "Dziadek" mimo to uczestniczył w grze kontrolnej, wcielając się w rolę... sędziego.

Zatem po nieudanej próbie gry z Avią siatkarze Jadaru pierwsze poważniejsze sprawdziany zaliczą dopiero podczas Radomskiego Festiwalu Siatkówki. Turniej odbędzie się w dniach 5-7 września, a oprócz radomian kibice będą mogli dopingować zespoły Chemes Humenne (mistrz Słowacji), BBTS Bielsko-Biała i Delectę Bydgoszcz.

Tymczasem wiadomo już, że z rozgrywek Plus Ligi, w której rywalizować będą siatkarze Jadaru, ostatecznie wycofał się Płomień Sosnowiec. Działacze tego klubu przesłali do władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej stosowne pismo, w którym argumentują swoją decyzję brakiem środków na dalszą działalność. W tej sytuacji spore szanse na powrót do ekstraklasy ma bydgoska Delecta, która przypomnijmy, po ostatnim sezonie została zdegradowana o klasę niżej.

Tymczasem drugoligowy zespół Radomskiego Centrum Siatkarskiego zakończył zgrupowanie w Kielnarowej koło Rzeszowa. Trener Jacek Skrok miał do dyspozycji czternastu zawodników, w tym nowe nabytki Grzegorza Szumielewicza, Krzysztofa Stańca i Michała Dolińskiego. Sporo czasu jego podopieczni spędzali w hali, gdzie odbywały się zajęcia czysto siatkarskie. Po powrocie do grodu nad Mleczną szkoleniowiec nadal będzie realizował plan przygotowań do startu w lidze. Jego ważnym elementem będą gry sparingowe.