Räikkönen pomocnikiem Massy?

Jeśli Felipe Massa będzie walczył o tytuł mistrza świata do ostatniego wyścigu, broniący tytułu Fin Kimi Räikkönen zostanie zdegradowany w Ferrari do roli kierowcy drugiego planu! W czasach poprzedniego mistrza z Ferrari Michaela Schumachera byłoby to nie do pomyślenia

Kubica: Nie zależy mi na sławie ?

W pięciu mistrzowskich sezonach we włoskim zespole Schumacher był niekwestionowanym liderem. Jego wyścigowy partner Rubens Barrichello rzadko wychodził z cienia utytułowanego Niemca. A ten był tak regularny w wygrywaniu, że po zdobyciu siedmiu tytułów mistrzowskich został najbardziej utytułowanym kierowcą w historii F1.

Schumacher zakończył karierę w 2006 roku. Na swojego następcę niejako namaścił Massę: - Zrezygnowałem, bo nie chciałem, aby Felipe stracił miejsce w Ferrari - przyznał Schumacher. Ale liderem zespołu został zastępujący Schumachera Räikkönen - wygrał pierwszy wyścig w 2007 roku, a potem, po niesamowitym finiszu, zdobył mistrzostwo.

Obecny sezon Fin zaczął od dwóch zwycięstw w czterech wyścigach, ale w siedmiu ostatnich startach wywalczył tylko 22 punkty. Z pozycji lidera spadł na trzecie miejsce i do prowadzącego Lewisa Hamiltona z McLarena traci 13 punktów. Massa wygrał w tym sezonie cztery wyścigi i jest drugi w klasyfikacji generalnej. Ma sześć punktów straty do Brytyjczyka. - Jeśli zajdzie taka konieczność, to Kimi pomoże Felipe - powiedział w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport" szef zespołu Ferrari Stefano Domenicali. Fin mógłby wówczas testować inne ustawienia podczas treningów, a na torze walczyć tak, aby nie wjeżdżać w drogę Massie. Taką rolę odgrywa w McLarenie Heikki Kovalainen.