4. kolejka ekstraklasy. Sensacja w Gdyni! Derby na remis

W piątkowych i sobotnich meczach 4. kolejki Ekstraklasy kibice doczekali się aż 15 bramek. Dzisiejsze spotkania zaczęły się od dużej niespodzianki. W Gdyni Arka po dramatycznym meczu pokonała Lecha Poznań 2:1. W derbach Krakowa kibice byli świadkami bardzo zaciętego widowiska, zakończonego podziałem punktów. Cracovia zremisowała z Wisłą 1:1.

Wszystkie bramki w serwisie Ekstraklasa.tv ?

Mecze niedzielne:

Cracovia - Wisła Kraków 1:1 - relacja  ?

Po pierwszej połowie Cracovia prowadziła z Wisłą 1:0. Bramkę z rzutu karnego strzelił Dariusz Pawlusiński. Wisła dwa razy zagroziła bramce Marcina Cabaja, jednak ten pewnie interweniował. W drugiej części gry sytuacja na boisku się radykalnie zmieniła. To mistrzowie Polski byli drużyną przeważającą. Swoją dominację udowodnili w 67 minucie, kiedy to po chaotycznej akcji piłkę do bramki wpakował Rafał Boguski. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Arka Gdynia - Lech Poznań 2:1 - relacja >

Gospodarze spotkania nie przestraszyli się trudnego rywala i zaczęli od ofensywnych ataków. W miarę upływu czasu "Kolejorz" zaczął przejmować inicjatywę, czego efektem była bramka Roberta Lewandowskiego w 23 minucie. Arka szybko przeszła do ataku i 10 minut później do wyrównania doprowadził były Zbigniew Zakrzewski. Były zawodnik Lecha okazał się w drugiej połowie jego katem. W 68 minucie po asyście Marcina Wachowicza Zakrzewski zdobył drugą bramkę i zapewnił gospodarzom trzy punkty.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:3 - relacja ?

Górnik Zabrze pomimo odważnych zapowiedzi nie zmienił stylu gry. W kompromitujący sposób piłkarze z ulicy Roosvelta dali wbić sobie trzy bramki. Legia przez całe spotkanie kontrolowała grę i zasłużenie wygrała.

Mecze sobotnie:

Polonia Bytom - Lechia Gdańsk 4:1 - relacja  ?

Polonia Bytom rozpoczęła od mocnego uderzenia. Po 45 minutach gry podopieczni Marka Motyki prowadzali przed własną publicznością 2:0. Obie bramki dla bytomian zdobył lewy obrońca zespołu Marcin Komorowski. W drugiej części gry Piątek wykorzystał rzut karny i przywrócił nadzieję gościom. Wątpliwość rozwiał, jednak Komorowski, który po raz trzeci pokonał Pawła Kapsę i zapewnił Polonii pierwsze zwycięstwo w tym sezonie . Wynik spotkania ustalił Hubert Jaromin.

Komorowski pięknym strzałem pokonuje bramkarza Lechii

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0 - relacja ?

Jagiellonia prowadzona przez Michała Probierza nareszcie zagrała na miarę oczekiwań kibiców. Po dwóch bramkach sprowadzonego ze Stanów Zjednoczonych Łukasza Tumicza piłkarze z Białegostoku spokojnie uporali się z Piastem. Po dobrym początku sezonu gliwiczanie chyba złapali lekką zadyszkę.

Odra Wodzisław - Ruch Chorzów 3:0 - relacja ?

Piłkarze Odry Wodzisław są bardzo trudną drużyną do pokonania na własnym boisku. W meczu z chorzowskim Ruchem udowodnili to po raz kolejny. Po bramkach Korzyma, Gierczaka i Szarego gospodarze zrekompensowali swoim kibicom kompromitującą porażkę z Wrocławia. Odra bez większych problemów ograła słabo grający gości i zainkasowała trzy punkty.

Mecze piątkowe:

GKS - ŁKS 0:2 - relacja ?

ŁKS po "meczu walki" okazał się lepszy od drużyny Pawła Janasa. Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gości, którzy pomimo ogromnej ulewy kilkakrotnie zagrozili bramce Krzysztofa Kozika. Druga część spotkania rozpoczęła się od fatalnego błędu bełchatowskiego bramkarza, który z niewiadomych przyczyn wypuśćił z rąk prostą do złapania piłkę. Wpadkę Kozika z zimną krwią wykorzystał Dawid Jarka. Na 20 minut do końca Rafał Kujawa dobił gospodarzy i zapewnił łodzianom pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Dawid Jarka strzela pierwszego gola dla ŁKS

Polonia - Śląsk 3:0 - relacja ?

Polonia Warszawa bez większych problemów uporała się ze Śląskiem. Po 24 minutach gry gospodarze prowadzi już 2:0, po dwóch bramkach Filipa Ivanovskiego. W drugiej połowie Macedończyk dołożył jeszcze trzeciego gola i tym samym ustalił wynik spotkania.

Wszystkie bramki i skróty meczów w serwisie Ekstraklasa.tv ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama