60-lecie Górnika: oldboje, Stachursky i kabaret

W sobotę zaczynają się obchody 60-lecia Górnika Zabrze

Niedzielny mecz Górnika z Legią ma być punktem kulminacyjnym pierwszej części obchodów 60-lecia klubu. Impreza zacznie się już w sobotę, gdy na obiektach przy Roosevelta odbędzie się wielogodzinny festyn. Zaplanowano turniej dla kibiców, zawody w przeciąganiu liny, programy i konkursy dla dzieci, występ kabaretu Paranienormalni oraz koncert Stachursky'ego.

Kibiców najbardziej zainteresuje mecz oldbojów Górnika i Legii, który rozpocznie się o godzinie 16.30.

W zespole z Zabrza zobaczymy m.in.: Eugeniusza Cebrata, Grzegorza Mielcarskiego, Ryszarda Cyronia czy Jana Urbana. Kilka minut na boisku ma też zagrać Stanisław Oślizło. W zespole z Warszawy awizowani są m.in: Maciej Szczęsny, Wojciech Kowalczyk, Leszek Pisz, Zbigniew Mandziejewicz, Jerzy Podbrożny, Maciej Śliwowski, Tomasz Wieszczycki czy Andrzej Strejlau.

Warto dodać, że właśnie pojawia się 13. numer magazynu "Górnik Zabrze". Sporą część wydawnictwa wypełnią informacje o jubileuszu - m.in. rozmowa ze Stefanem Floreńskim, wspomnieniowe opowieści profesora Zbigniewa Religi, Jana Tomaszewskiego i Henryka Kasperczaka, a także sylwetka Jana Urbana, obecnego trenera Legii, który przed laty był świetnym piłkarzem Górnika. W numerze także wyniki plebiscytu na najlepszą jedenastkę 60-lecia Górnika. Już teraz możemy zdradzić, że kibice do ataku wybrali wymarzony duet - Ernest Pohl - Włodzimierz Lubański, zaś z obecnej drużyny do składu wybrano Tomasza Hajtę i Jerzego Brzęczka. Najwięcej głosów oddano na Stanisława Oślizło.