Siatkarski turniej w Hajnówce

Przez dwa dni w Hajnówce będzie rozgrywany turniej siatkarski o puchar burmistrza. Dla przygotowujących się do rozgrywek I ligi siatkarzy Pronaru Parkiet będą to pierwsze gry przed sezonem

Oprócz gospodarzy w imprezie wezmą udział I-ligowa Avia Świdnik oraz zespoły z II ligi Ósemka Siedlce i Wola Warszawa.

- Nie należy się spodziewać jakiejś efektownej gry - uważa Paweł Blomberg, trener hajnowian. - Jesteśmy po miesięcznych przygotowaniach i głównie pracowaliśmy nad siłą i wytrzymałością. Będą to nasze pierwsze gry, więc na pewno dam pograć wszystkim zawodnikom i w różnych ustawieniach. Wynik w tych spotkaniach będzie sprawą drugorzędną.

Turniej w Hajnówce będzie ważny dla 19-letniego Mateusza Sacharewicza, który ostatnio występował w I-ligowym SMS-ie Spała. Mierzący 198 cm środkowy, wychowanek MUKS-u Białystok, sam zgłosił się do drużyny z Hajnówki.

- Dopiero był na kilku treningach, więc za dużo nie mogę powiedzieć o nim - mówi Blomberg. - Dodatkowo jest po kontuzji kolana. Zobaczymy jak zaprezentuje się na turnieju i wtedy podejmiemy decyzję co do jego przydatności drużynie.

Trener nie kryje, że chętnie widziałby w swoim zespole innego środkowego. Wcześniej były już prowadzone rozmowy z grającym na tej pozycji Tomaszem Wieczorkiem z rozwiązanego klubu z Poznania.

- Ja go chcę i on chce grać u nas - twierdzi Blomberg. - Niestety, aby go zatrudnić nie mamy odpowiednio wysokich środków finansowych. Klub prowadzi jeszcze rozmowy z dodatkowym sponsorem i jeżeli to się uda, to wrócimy do negocjacji z tym zawodnikiem.

Wcześniej kontrakty z ekipą z Hajnówki podpisali dwaj inni zawodnicy poznańskiego klubu: przyjmujący Rafał Matusiak i atakujący Michał Kozioł. Ponadto do zespołu dołączono wychowanka Mateusza Bartosiaka. Pozostali siatkarze w kadrze to gracze, którzy wywalczyli awans do I ligi.

Za dwa tygodnie podopieczni Blomberga wezmą udział w turnieju w Świdniku, a rozpoczęcie rozgrywek ligowych planowane jest na 27 września.

Program turnieju

Sobota : Pronar Parkiet Hajnówka - Wola Warszawa (godz. 10), Avia Świdnik - Ósemka Siedlce (godz. 12), Ósemka - Wola (godz. 16.30), Pronar Parkiet - Avia (godz. 18.30).

Niedziela : Avia - Wola (godz. 10), Pronar Parkiet - Ósemka (godz. 12).