Evans wybrał Tour de Pologne

Cadel Evans, jeden z najlepszych kolarzy zawodowych na świecie wystartuje w 65. Tour de Pologne UCI Pro Tour!

Australijczyk, drugi zawodnik tegorocznego i poprzedniego Tour de France znajduje się na liście zgłoszonej przez ekipę Silence-Lotto na nasz narodowy wyścig. Evans zamiast Vuelty wybrał Polskę. Przypomnijmy, że Evans był przez pięć dni liderem Wielkiej Pętli 2008 i przegrał wyścig o niecałą minutę z Carlosem Sastre, na IO w Pekinie Cadel był piąty na czas, ubiegłoroczną Vueltę skończył na 4. miejscu, a w Tour de Pologne przed dwoma laty również był drugi.

W belgijskiej drużynie z nr 1, zgodnie z tradycją, pojedzie jednak ubiegłoroczny triumfator TdP, Johan van Summeren. W bardzo silnej ekipie Silence znaleźli się również 8. kolarz IO w Pekinie Mario Aerts, 4. w Giro d'Italia 04 Dario Cioni, trzykrotnie drugi w Tour de Falndres Leif Hoste, mistrz Belgii Jurgen Roelandts czy 7. kolarz Giro 08 Jurgen van den Broeck.

Silence-Lotto na 65. Tour de Pologne: Cadel Evans, Johan van Summeren, Mario Aerts, Dario Cioni, Leif Hoste, Jurgen Roelandts, Juregen van den Broeck, Wim van Huffel.

Tour de Pologne UCI Pro Tour obchodzi w tym roku potrójny jubileusz. We wrześniu minie 80 lat od startu pierwszego wyścigu, jednocześnie będzie to jego 65. edycja oraz piętnasta organizowana przez Czesława Langa. Wyścig odbędzie się pomiędzy 14 a 20 września na trasie z Warszawy poprzez Płock, Olsztyn, Mikołajki, Białystok, Bielsk Podlaski, Lublin, Nałęczów, Rzeszów. Krynicę Zdrój, Zakopane, Rabkę Zdrój do Krakowa. Honorowym patronem wyścigu jest Prezydent RP Lech Kaczyński, a głównym sponsorem Skandia.

W TdP wystartuje 152 kolarzy - 18 najlepszych na świecie drużyn UCI Pro Teams oraz Reprezentacja Polski-BGŻ. Wśród uczestników będą aktualni mistrzowie olimpijscy z Pekinu - Samuel Sanchez (Hiszpania) i Fabian Cancellara (Szwajcaria).

Więcej o: