Mourinho: Szewczenko księciem w Mediolanie

Szewczenko nie odniósł w Londynie sukcesu, gdyż był przez lata gry w Milanie przyzwyczajony był do tego, że traktuje się go jak księcia - powiedział o swoim byłym zawodniku Jose Mourinho

Real daje 52 mil euro za Villę ?

- Andrij nie odniósł w Londynie sukcesu, gdyż był przez lata gry w Milanie przyzwyczajony był do tego, że traktuje się go jak księcia. Nasza filozofia była inna, w Chelsea nie było książąt - powiedział w wywiadzie Jose Mourinho. - Wszyscy muszą ciężko pracować, nie ma w tej kwestii wyjątków. Każdy z piłkarzy swym zaangażowaniem udowadnia, że zasługuje na grę - mówił portugalski trener.

- Wydaje mi się, że Andrij stracił pewność siebie. Wierzę jednak, że w przyszłości Szewczenko znów stanie się zawodnikiem wysokiej klasy - życzył zawodnikowi Mourinho. - Mam nadzieję, że Jose poradzi sobie w Interze równie dobrze, jak robił to w poprzednich klubach - rewanżował się 31-letni napastnik.

Szewczenko przyszedł do Chelsea w 2006 r. za 30 milionów funtów, ale transfer okazał się klapą. W ciągu dwóch sezonów w Chelsea w 75 meczach strzelił zaledwie 22 bramki. Pod koniec pobytu w Londynie częściej występował w rezerwach, niż w pierwszej drużynie. Kilka dni temu Szewczenko wrócił do Milanu. Warunki transferu nie zostały ujawnione.

Więcej o: